Cyanogen Son Buluyor!

Cyanogen, tüm servislerini kapatacağına ilişkin bir basın bildirisinde yayınladı. Artık resmi olarak Cyanogen tüm servislerine son vermeye hazırlanıyor.

Cyanogen

Android dünyası ile yakından ilgilenen kullanıcıların takip ettiği Cyanogen, tüm servislerini yeniden aktif etmemek üzere kapatmaya hazırlanıyor. Daha önce de çalışmaların son bulacağına ilişkin açıklamaları, kısa bir süre önce yayınlanan tarih bilgisi izlemiş oldu.

Cyanogen tüm servislerini kapatıyor!

Cyanogen

Yapılan açıklamaya göre Cyanogen, 31 Aralık 2016 tarihi itibariyle destek sistemi de dahil olmak üzere tüm hizmetlerine son vereceğini açıkladı. Google’ın açık kaynaklı işletim sistemini geliştirmek ve rakip olmak üzerine çalışmalarına devam etmeyecek olan Cyanogen, bundan böyle sadece Android üzerine yapacağı çalışmalarla varlığı sürdürecek.

Son olarak belirtmek gerekirse yazılımlar, üzerinde çalışmak isteyen geliştiriciler için açık kaynak olarak kalmaya devam edecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.