Cortana iOS ve Android için Yolda!


Cortana iOS ve Android için Yolda! - habertekno.com - habertekno- teknohaber

Microsoft’ un uzun süredir üzerinde çalıştığı ve Siri ile rakip olarak değerlendirildiği Cortana isimli akıllı asistan, ilk etapta sadece Siri gibi tek platformla kullanılabilir olacağı düşünülüyordu. Ancak son gelen bilgilere göre Microsoft, Cortana’ yı hem iOS hem de Android için hazırlayacağı uygulama ile kullanıma sunacak gibi görünüyor.

Akıllı asistanların cihazın tüm kontrollerine erişim izni istemesi, özellikle iOS tarafında ne şekilde sorunlar meydana getirebileceği ise şu an için muamma. Windows 10 sonrası geçen bir süre zarfının ardından, öyle görünüyor ki çapraz platform Cortana, Microsoft tarafından kullanıma sunulma ihtimali bulunuyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.