Cobra 2 TSK Envanterine Katılıyor!

Otokar tarafından geliştirilen yeni Cobra 2 zırhlısı, TSK-Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer almaya başlayacak! İşte Cobra 2 özellikleri!

Cobra 2

Otokar tarafında geliştirilen Cobra zırhlısının yeni modeli Cobra 2, gelen bilgilere göre Türk Silahlı Kuvvetleri envanterinde yer almaya başlayacak.

Cobra 2 özellikleri!

Cobra 2

4×4 Taktik Tekerlekli Zırhlı Araç” olarak lanse edilen yeni Otokar Cobra 2, aktarılan bilgilere göre 82 adet olarak üretimi tamamlanıp, TSK envanterine katılacak.

6.7 litrelik 6 silindirli dizel motora sahip olan Cobra 2 özellikleri, birçok açıdan dikkatleri üzerine toplayabiliyor.

Cobra 2

Geri görüş ve ön termal görüş kamerası, iklimlendirme donanımı, merkezi lastik şişirme donanımı ve “patlak gider” sistemine sahip lastikler, ABS frenleme ve NATO tipi kamuflaj ışık sistemi gibi detaylar, standart Cobra 2 donanımı olarak aktarılıyor. Lakin, Otokar Cobra 2 özellikleri arasında dikkat çeken detaylar da yer alıyor.

Cobra 2 modüler özelliği!Cobra 2

Aktarılan bilgilere göre yeni Cobra 2, modüler yapısı sayesinde birçok ek özelliğe geçiş yapabiliyor. Personel taşıyıcısı, tepe silah platformu, KBRN keşif ve kara gözetleme radarı eklerine geçiş yapabiliyor.

9 kişilik mürettabat kapasitesinde olan Cobra II, maksimum 100km hızına ulaşabiliyor.

Bahsi geçen ve Aselsan tarafından geliştirilen Acar kara gözetleme radarı; 12km mesafeden insan, 20km mesafeden hafif araç, 25km mesafeden helikopter ve 35km mesafeden ağır araç tespiti gerçekleştirebiliyor.

Tüm bunların dışında belirtmek gerekirse yerli ve milli T129 Atak helikopteri Cirit füzesi ilk kez kullanıldı.

Ek olarak şu haberimize de bakabilirsiniz: F-35 Özellikleri Neler? F-35 Lightning II Özellikleri, Fiyatı | F-16 ve SU-57 Karşılaştırma

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here