Clash of Clans İran’da Yasaklandı!

Hem iOS hem de Andoid tarafındaki en popüler mobil oyunlardan olan Clash of Clans İran'da yasaklandı. İşte Clash of Clans yasağı ile ilgili detaylar!

Clash of Clans

Tüm zamanların en popüler mobil oyunlarından biri olan Supercell’in Clash of Clans oyunu, İran’da yasaklandı. İran hükümetinin kararı ile birlikte son olarak Clash of Clans mobil oyunu da yasaklanan servisler arasında yerini almış oldu.

İran’da Clash of Clans yasaklandı!

İran medyası Clash of Clans’ın yasaklanmasına ilişkin, Cezai İçki Örnekleri Belirleme Komitesi’nin psikologlardan aldığı, Clash of Clans mobil oyununun şiddeti nasıl teşvik ettiğini açıklayan raporu ve buna ek olarak, Clash of Clans’ın son derece bağımlılık yaptığını, bu nedenle mümkün olan en kısa zamanda yasaklanması gerektiği detaylarını aktardı.

Clash of Clans

Komitenin açıklamasını takiben, İran’ın Adalet Bakanlığı, Clash of Clans’ın “şiddet ve topluluk savaşının yaygınlaştırılması için net bir örnek” açıklamasıyla erişimi sınırlamaya karar verdi.

Clash of Clans, Kafkasya’daki en popüler mobil oyunlar arasında yer alıyor. Geçtiğimiz aylarda aynı komite Pokemon GO mobil oyununu konum bilgisi üzerinden aktivite sağladığı gerekçesiyle yasaklamaya karar vermişti. Clash of Clans‘ın yasağının geçici bir karar olup olmadığı ise henüz netlik kazanmış değil.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here