Çin Elektrikli Otomobil Devrimine Öncülük Edebilir!

Sektörden gelen bilgilere göre Çin, elektrikli ve sürücüsüz otomobil devrimine öncülük eden ülkelerden olacak! İşte detaylar!

Çin Elektrikli Otomobil

Otomobil sektörü, daha önce olmadığı şekilde ciddi anlamda bir değişim yaşamanın eşiğinde yer alıyor. Elektrikli otomobiller ve sürücüsüz otomobiller için sektörden gelen bilglere göre önümüzde beş yıllık süre zarfında ve sonrasında, otomobil modelleri elektrikli ve sürücüsüz odağında kendini göstermeye başlayacak. Yakın zaman içinde de otomobil dünyasında yaşanacak bu devrimin, Çin öncülüğünde şekilleneceğine ilişkin yorumlar kendini göstermeye başladı.

Çin, elektrikli otomobiller için öncü ülke olabilir!

Çin Elektrikli Otomobil

Çin, hemen hemen birçok sektörde olduğu gibi günümüzde otomobil sektöründe de en büyük pazar olmayı başarmış durumda. Bununla birlikte, Çin’deki otomobil çalışmalarının, neredeyse uçsuz olduğuna ilişkin bilgiler gündeme gelmeye başladı. Nitekim elektrikli otomobillerin standart haline gelme seyesine ulaşmasını da Çin pazarının büyük yardımı ile sağlanacağı yorumları yapılıyor.

Şu an için özellikle Birleşik Devletler pazarında Tesla, elektrikli ve sürücüsüz araçları ile ciddi satış miktarlarına ulaşmaya başlamış ve sektördeki bu değişimi oluşturmanın öncü isimlerinden olmuş durumda. Nitekim, başta Porsche olmak üzere çeşitli markaların açıklamaları, bu değişimin Çin liderliğinde yaşanacağına işaret ediyor.

Çin Elektrikli Otomobil

Şu an için ülkemizde ve dünyanın birçok farklı bölgesinde, elektrikli otomobillerin ciddi atılımı olduğunu söylemek güç. Lakin, daha önce de belirtildiği gibi önümüzdeki 5 yıllık bir süre zarfının ardından, elektrikli motor devrimi kendini iyiden iyiye göstermeye başlamış olacak.

 


Ayrıca bakınız:

 Ülkemizde En Çok Satılan Hibrit Otomobiller!

2016 Yılında En Çok Satılan Otomobil Markaları!

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.