Çin’deki 4G Kullanım Detayları Ortaya Çıktı!

Çi'deki 4G iletişim teknolojisinin kullanıcılar tarafındaki etkisi ile ilgili detaylar paylaşıldı. İşte Çin'deki 4G durumu!

Çin'deki 4G Kullanım Detayları

Dünyanın en büyük teknoloji pazarlarından olan Çin, 4G iletişim teknolojisini de uzun bir süredir kullanan ülkeler arasında yer alıyor. Kısa bir süre önce de Çin’deki 4G kullanım detayları ile ilgili bilgiler gündeme geldi!

Çin’de 836 milyon kişi 4G kullanıyor!

Çin’deki 4G iletişim teknolojisinin anlık durumuna ilişkin ilk detaylara göre şu an için anlık olarak yaklaşık 836 milyon Çin vatandaşı, aktif olarak 4G teknolojisini kullanıyor. 2016 yılının son çeyreğine kıyasla yaklaşık olarak yüzde 10.85’lik bir artış gösteren 4G kullanıcı sayısı, aynı şekilde mobil data kullanımı tarafına da yansımış.

Çin'deki 4G Kullanım Detayları

Buna göre şu an itibariyle Çin’deki kullanıcılar, 4G ile birlikte aylık ortalama 1.28GB mobil data tüketimi gerçekleştiriyor. Söz konusu bu oran, 2016 yılının son çeyreğine kıyasla yüzde 28 oranında bir artış göstermiş durumda.

Bu bilgilere ek olarak MIIT yetkilisinden gelen bilgilere göre, 2017’nin ilk çeyreğinin sonunda 310 milyon geniş bant ağı kullanıcısına bulunuyor. Bu kullanıcıların da yaklaşık yüzde 80’ini, fiber bağlantıya destek veren ürünleri kullanıyor.

5G mobil iletişim teknolojisi için çalışmalarını son aşamaya getiren Çin için, öyle görüyor ki hem mobil internet hem de sabit internet noktasında arz-talep iyi bir şekilde karşılanmaya devam ediyor.

 


Ayrıca bakınız:

 Intel 5G’de 5Gbps İndirme Hızına Ulaştı!

 Samsung 5G Testlerini Tamamladı!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here