Chrome Windows 10 Bildirimleri Desteklemeye Başladı!

Chrome bildirim

Google Chrome bildirimler için doğrudan Windows 10 bildirimlerini kullanmaya başladı. Artık macOS tarafında olduğu gibi Windows tarafında da Chrome’un bildirimleri, doğrudan işletim sisteminin bildirim merkezi üzerinden gönderilmeye başlamış olacak. Son dönemlerde Windows 10 bildirim merkezi üzerinden aktif kullanım sunan uygulamalar arasına, nitekim Google Chrome’da dahil olmuş durumda.

Son yıllarda web sitelerinin bildirim sistemi için çalışmalar devam ederken, bu bildirimler daha çok web tarayıcısı üzerinden kullanıcılara ulaştırılıyordu. Apple macOS tarafında daha çok sistemin özelliğinden yararlanan söz konusu web tarayıcısı, Windows tarafında tam bir entegre çalışma sistemi sunmuyordu. Ancak yeni güncelleme ile birlikte doğrudan Windows 10 bildirimlerinin kullanılması başlamış oldu. Birçok kullanıcı yeni özelliğin aktif olması ile birlikte sol alt bölümde web sitelerinin ilgili duyurularını görmeye başladılar.

Google Chrome Windows 10 bildirimleri

Google, Chrome’un yeni tasarımı üzerinde çalışmalarına devam ederken, öyle anlaşılıyor ki bir yandan da kullanıcı deneyimini iyileştirmek adına arka planda çeşitli düzenlemeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bu konudaki en son örnekte yeni bildirimlerin kullanım biçimi oldu. İlerleyen dönemlerde performans konusunda da önemli iyileştirmelerin yapılması bekleniyor. Bilhassa da RAM tüketimi konusunda somut iyileştirmeler bekleyen kullanıcılar, en azından yeni güncellemeye kadar bu konuda farklı bir tarayıcı tercih etmekten başka birşey yapamayacaklar.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here