Chiron, Hız Rekoru Denemesi Yapacak!

1,500 beygir gücündeki yeni Bugatti Chiron, dünya hız rekoru kırmak için kullanılacak. İşte Bugatti Chiron'un hız rekoru çalışmalarının detayları!

Bugatti Chiron

Otomobil severler için adını hız ile birlikte özdeştirmeyi başaran Bugatti markasının yeni Chiron modeli, Bugatti Veyron 16.4 Super Sport modelinin hız rekorunu agale etmeye hazırlanıyor.

Bugatti, Chiron ile dünya hız rekorunu kırmaya hazırlanıyor!

Bugatti Chiron

Kısa bir süre önce AutoCar ile yaptığı röportajda Bugatti CEO’su Wolfgang Dürheimer, yeni Chiron modellerinin, Veyron Super Sport modelinden daha hızlı olduğunu belirtmişti.

Yeni gelen bir bilgiye göre ise Bugatti, söz konusu bu açıklamayı düzenleyeceği bir etkinlik ile tescillemeye hazırlanıyor.

Bilindiği gibi Bugatti Veyron 16.4 Super Sport modeli, 2010 yılında 431km/s hızı ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmıştı.

Bugatti Chiron’un 1,500 beygir ve 1,600Nm’lik değerleri ile 1,200 beygir ve 1,500Nm değerlerine sahip Veyron 16.4 Super Sport modeline karşı nasıl bir performans göstereceği büyük merak konusu haline gelmiş durumda.

Bugatti Chiron hız testi ne zaman yapılacak?

Şu an için Bugatti Chiron modelinin ne zaman hız testi gerçekleştireceği net olarak açıklanmıyor. Lakin, gelen bilgilere göre Bugatti ilk etapta odağını, aldıkları 200 siparişi teslim etmek üzerine çevirecek. Dolayısıyla, sipariş teslimleri tamamlanmadan, Bugatti’nin Chiron’u testlere hazırlaması söz konusu olmayacak.

Bugatti Veyron 16.4 Super Sport hız rekoru:

 

2017 Bugatti Chiron foto galerisi:
Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here