CES 2017’nin Öne Çıkan Teknolojik Ürünleri!

Amerika'nın Los Angeles bölgesinde düzenlenen CES 2017 kapsamında birçok yeni teknolojik ürün duyuruldu. İşte CES 2017 kapsamındaki öne çıkan ürünler!

CES 2017

Los Angeles‘ta düzenlenen bu yılki Tüketici Elektroniği Fuarı CES 2017 ile birlikte birçok yeni teknolojik ürün, tüm dünyaya duyuruldu. Kimi ürünler, elbette ki hem teknolojileri hem de farklı yaklaşımları ile CES 2017’nin öne çıkanlarından olmayı başardı.

CES 2017’de dikkatleri üzerine toplayan teknolojik ürünler!

Amazon Alexa

Amazon Alexa

Sesli asistan hizmetleri arasına, Amazon Alexa’da katılmış oldu. Lakin, CES 2017 kapsamında, Amazon Alexa sesli asistan hizmetinin Volkswagen ve Ford otomobillerinde yer almaya başlayacağı duyuruldu.

Detaylar: Volkswagen ve Ford, Otomobillerinde Amazon Alexa Kullanacak!

Yeni LG 4K OLED TV

Yeni LG 4K OLED TV

TV’nin geleceği olarak adlandırılan OLED, bu durumun sebebini açıklama aday bir detay ile ortaya çıktı. LG, yeni OLED TV modeli ile sadece 2.57mm kalınlığında ve 66-inç ve 77-inç büyüklüğündeki iki yeni TV modelini sergiledi.

LG Hub Robot

LG Hub Robot

LG Hub Robot isimli yeni ürün, LG’nin diğer ev eşyaları ile birlikte kullanılabilen bir robot olarak sergilendi. Bağlı olduğu LG markalı diğer akıllı ev eşyaları ile sesli komut alarak erişim yapan Hub Robot, bir sesli asistan gibi görev üstlenebiliyor. Örneğin LG Hub Robot ile destekleyen LG buzdolapları ise, buzdolabının içine bakmak veya destekli LG klimaların ayarları yapmak mümkün.

 

Tanvas dokunmatik ekran

Tanvas dokunmatik ekranTanvas dokunmak ekran, klasik dokunmatik panel anlayışından çok daha farklı bir konsepte sahip. Şu an için aktif kullanımda mümkün olmasa da Tanvas, dokunmatik panel üzerinden doku ve sertliği hissetleyi gerçekleştirebilecek. Örneğin, panel üzerindeki kumaş görüntüsüne dokunarak, gerçek bir kumaşa dokunuyormuş gibi dokuyu ve sertliği hissetmek mümkün hale gelecek.

 

Chrysler Portal

Chrysler Portal

Chrysler, CES 2017 kapsamında yeni otonom otomobil aracını duyurdu. Yeri değiştirilebilen koltuklar, onlarca sensör, yana doğru açılan kapılar ve çok daha fazlası, konsept olarak hazırlanan Chrysler Portal modelinin öne çıkan detayları arasında yer alıyor.

Her ne kadar seri üretime geçmesi güç olsa da geleceğin araçlarına ışık tutan detayları ile dikkatleri üzerine topladı.

 

Faraday FF91

Faraday FF91

Faraday Future markasının yeni elektrikli otomobil modeli FF91, günümüzün en popüler ve en güçlü içten yanmalı motora sahip otomobilleri ile rekabet edebilecek potansiyele sahip. Zira, aktarılan bilgilere göre 1050 beygir gücündeki Faraday FF91, 0’dan 100km hızına 3 saniyenin altında ulaşabiliyor.

 

Draco Drone

Draco Drone

Günümüzde bir eğlence aracından çok daha fazlası haline gelen drone’lar, halen daha eğlence aracı olarak kullanılmaya da devam ediyor.

Draco Drone ise, drone kullanımına çok daha farklı bir açı kazandırıyor. Zira Draco Drone, yaklaşık 161km hızına kadar ulaşabiliyor. Aktif satışı da gerçekleştirilecek olan bu drone, 499 dolar fiyat etiketine sahip.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here