İnsan Kurban Ayini

11 Ağustos 2016 tarihinde, herkese açık olarak internet dünyasına bırakılan insan kurban etme görüntüleri, CERN(Avrupa Nükleer Araştırma Merkezi)’de yaşanan bu olay ile ilgili birçok tartışmayı da beraberinde getirmişti.

CERN kampüsü olduğu anlaşılan görüntülerde, siyah giyimli kişilerin, insan kurban etme ritüelini uyguladıkları yer almaktadır.

Üzerinden geçen kısa bir süre sonra CERN, doğrudan görüntüler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

CERN’den, insan kurban etme ayini ile ilgili açıklama!

CERN tarafından dile getirilen ilk detay, söz konusu görüntülerin kendi kampüsleri içerisinde kaydedildiği fakat bu kaydın kendi bilgileri ve izinleri bulunmadan gerçekleştirildiği oldu.

Videodan anlaşıldığı üzere söz konusu insan kurban etme ritüeli, CERN içinde yer alan Shiva heykeli önünde gerçekleştiriliyordu.

Shiva

Öte yandan CERN, söz konusu bu görüntünün birer şakadan ibaret olduğunu belirtti.

Bünyelerinde binlerce farklı insanın yer aldığını ve bu büyük topluluk içerisinde bazen kişilerin mizah anlayışının abartılı boyutlara çıkabileceği belirtildi.

Bununla beraber CERN, her ne kadar şaka bile olsa söz konusu bu insan kurban etme ayini ritüeli görüntülerinin kabul edilemez olduğunu ve konu ile ilgili soruşturma başlatıldığını vurguladı.

Söz konusu görüntülerin, dünyanın en büyük parçacık fizik laboratuvarı olan CERN’den aktarılmış olması, dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştı.

Son olarak belirtmek gerekirse bu görüntünün CERN binalarından birinden, yansımalardan yola çıkarak aynı kıyafetleri giymiş iki kişi tarafından kaydedildiği anlaşılıyor.

CERN’den yayınlanan söz konusu videoyu aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz:

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here