Canon 1DX Mark 2

Canon EOS 1DX Mark 3 çıkış tarihi konusunda yeni iddialar gündeme geldi. Buna göre Japon görüntüleme teknolojileri devi Canon, yeni 1DX Mark III çıkış tarihi için 2020 yılını tercih edebilir. Ayrıca 2019 yılının son çeyreğinde de tanıtılması gündemde. Canon’un neden böyle bir tercih yapacağı konusundaki iddialar ise dikkat çeken noktaları gündeme getiriyor.

Canon EOS-1D X Mark III 2020 Yaz Olimpiyatları öncesinde tanıtılabilir!

Canon markasının en üst seviye DSLR yani Dijital SLR fotoğraf makinesi olarak kendini gösteren 1D serisinin güncel model yoluna devam ederken, bir sonraki model ile ilgili de önemli iddialar ortaya atıldı. Bu iddiaların temel aldığı konu ise Yaz Olimpiyatları oluyor. Zira bu yıl Yaz Olimpiyatları, Japonya’nın Tokyo kentinde düzenlenecek. Arasında nasıl bir alaka olduğunu merak edenler için kısa bir açıklama yapmak gerekirse, yaz ve kış olimpiyatlarında fotoğraf makinesi üretici firmalar, yeni modellerini gündeme getirme konusunda çalışmalar yapmaktadır. Zira tüm dünyaya lanse edilecek görseller kadar o kareleri meydana getirecek fotoğrafçıların kullandıkları makineler de önemli bir yer tutuyor.

Canon 1DX Mark II

Bu duruma bir de 2020 Yaz Olimpiyatları’nın Japonya’da yani Canon’un anavatanında düzenlenecek olması, beklentileri de dolaylı olarak artırmış oldu. Elbette ki şu an için Canon EOS-1D X Mark 3 özellikleri konusunda herhangi bir açıklama bulunmuyor. Ancak hem megapiksel noktasında hem de hız konusunda önemli iyileştirmeler yapılması kuvvetle muhtemel. Öte yandan 4K Ultra HD video kaydı tarafında da h.264 ya da yeni video formatı h.265 desteği sunulmaya başlanabilir.

Bir diğer öne çıkan iddia ise etkinliklere yetişmesi için yeni üst seviye DSLR modelinin 2019 yılının son çeyreğinde duyurulabileceği yönünde beliriyor. Olimpiyatlara tam anlamıyla yetişmesi için satışlarına erken başlanması gibi bir durumun firma içerisinde konuşulduğuna ilişkin söylemler, belirli noktalarda mantıklı olarak değerlendiriliyor. Zira profesyonel seviyede kullanıma açılacak bu modelin satışlarının daha önce başlaması, kullanım oranlarını da artırmış olacaktır.

1 yorum

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here