Microsoft’ un Windows 10 ile birlikte şimdiye kadar olan Windows strateji çizgisinden farklı bir yol aldığı ve bu doğrultuda da yeni adımlar atması sık sık gündeme geliyor. Özellikle bir yıllık bir süreç için geçerli olsa da Windows 10’ un, Microsoft tarafından ücretsiz olarak yükseltilebilme imkanının yanı sıra Microsoft, birçok farklı yazılımları da beraberinde getirmek için çalışmalarını da sürdürüyor.

Bu çalışmalardan en son resmiyet kazananı, Microsoft’ un blog sayfasından yayınladığı haberle popüler mobil oyunlardan olan Candy Crush Saga’ nın, ücretsiz olarak Windows 10 ile birlikte ön yüklü olarak gelecek olması oldu.

Candy Crush Saga, Windows 10 ile Ön Yüklü Olarak Gelecek! - habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri - mobil oyun haberleri

Bilindiği gibi Candy Crush, hem iOS hem de Android tarafından öne çıkan mobil oyunlar arasında yer alıyor. Bu noktada Microsoft’ un beğenilen uygulama ve oyunları ön yüklü olarak sunması, kullanıcıların dikkatini Windows 10’ un üzerine çekmeye çalıştığını da gösteriyor.

Microsoft, Windows 10 ile birlikte yeni bir strateji üzerine çalışmasının nasıl sonuçlar vereceği, Temmuz ayında resmi olarak dağıtıma başlanacak olan Windows 10 ile birlikte ortaya çıkmış olacak.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here