Çalınan Hackleme Araçları Bir Hacker’da mı?

Geçtiğimiz hafta Ulusal Güvenlik Ajansı’ndan çalınmış olan hackleme araçları konusunda bir gelişme yaşandı. İşte detaylar!

hacker araçları

Geçtiğimiz hafta gizemli bir hacker grubu, dünyanın en ünlü casus grubu olan Uluslar arası Güvenlik Ajansı’ndan hackleme araçları çaldı. Bunun üzerine grup milyon dolarlarca bitcoin yani sanal para talep etti. Şimdi ayrı bir hacker da kalan tüm hackleme araçlarının kendisinde olduğunu iddia ediyor.

Takma bir isim ile internet üzerinde bazı yazılar paylaşan bu hacker yazılarında çaldıkları araçları binlerce dolara sattıklarını ve isteyenlerin ona mesaj atmasını söyledi. Gizmodo bu kimliği belirsiz hackera mesaj attı ve hacker da sözde çaldığı araçların ekran görüntüsünü gönderebileceğini söyledi. Yapılan konuşmalarda olayın gerçekliği elbette belirsizdi.

hackleme-araclari

Hackleme araçları bu hacker tarafından mı çalındı bilinmiyor!

Ancak söylenenlere göre bu hacker, hackleme araçlarına gerçekten de giriş izni olan Shadow Brokers grubunu kandırdığını göstermek istiyor. Daha doğrusu böyle bir şey yaptığını iddia ediyor. Elbette tüm bunların doğru ya da yanlış olduğunu henüz bilemiyoruz. Ancak bu hackerın daha önce bazı siber saldırılar yaptığını ve birçok bilgi çaldığını biliyoruz.

Ulusal Güvenlik Ajansı’ndan hackleme araçları çaldığını iddia eden bu isimsiz hackerın daha önce çaldığı bilgiler de yayınladığı ekran fotoğraflarından görülebiliyor. Ancak birçok kişi bu hackerın söz konusu hackleme araçlarını çalmadığını, yalnızca dikkat çekmek için ve diğer hacker gruplarını geride bırakmak istediği için bu iddiaları öne sürdüğünü düşünüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here