Bükülebilir iPhone

Son yıllarda belli aralıklarla gelen katlanabilir veya esnek olarak adlandırabilecek akıllı telefon konsepti ile ilgili haberlere, bir yenisi daha eklenmiş oldu. Ancak bu defa söz konusu olan haberin konusu, bükülebiliri iPhone konsepti ile ilgili oldu. Yapılan açıklamaya göre Apple, önümüzdeki yıllarda katlanabilir veya esnek bir forma sahip iPhone modelini, kullanıcıların beğenisine sunabilir.

Bükülebilir iPhone modeli için 2020 yılı işaret ediliyor!

Bükülebilir iPhone

Ortaya yeni atılan bir iddiaya göre teknoloji devi Apple, bükülebilir formlu bir iPhone modeli üzerinde çalışmalar yapıyor. Aslında bu iddia, çok da şaşırtıcı bir düzeyde değil. Zira Apple’ın bu teknoloji üzerinde yaptığı çalışmalar, geçtiğimiz günlerde Apple’ın aldığı katlanabilir iPhone patenti ile gün yüzüne çıkmıştı.

Bükülebilir iPhone modeli

Yapılan bu çalışmaların ilk somut örnekleri ile ortaya atılan iddialara göre 2020 yılında karşılaşmak mümkün olacak. 2020 yılında duyurulacak iPhone modelinin katlanabilir yapıda olabileceği şeklinde gelen bu iddialar sonrasında, sektör tarafından destekleyici ifadeler gelmedi. Zira hali hazırla LG ve Samsung gibi firmaların devam ettirdiği esnek ekran sistemleri, olgunluk seviyesine ulaşmış değil. Lakin iddia edilen tarihe daha iki yıldan fazla bir zaman olduğu hesaba katıldığında, bu süreçte esnek mobil cihazların nasıl bir gelişme kat edeceğini de net olarak kestirmek çok da mümkün olmuyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here