BTK’ya AKK Görüş Bildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK, AKK ile ilgili görüş toplamaya başladı. Peki, BYK'ya AKK görüş bildirme işlemi nasıl yapılır? İşte detaylar!

BTK

Bilindiği gibi kısa bir süre önce Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu yani BTK, internet paketlerinin kotasına-AKK veya AKN– dair yapılacak çalışmalarla ilgili bir taslak yayınladı.

Bununla beraber Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu BTK, kullanıcıların AKK-AKN görüşlerini kabul etmeye de başladı. Peki, BTK’ya AKK görüş bildirme işlemi nasıl yapılır?

btk-ya-akk-gorus-bildirme-islemi-nasil-yapilir-haber-tekno-3

BTK’ya AKK görüş bildirme işlemi!

2019 yılına kadar devam edecek olan AKK-AKN taslak çalışması ile ilgili görüşler, internet kullanıcıları tarafından da toplanacak. Söz konusu bu süre zarfında BTK, kullanıcıların da geri dönüşlerini alarak çalışmalarını düzenlemeyi planlıyor.

BTK’ya AKK görüş bildirme işlemi ise oldukça basit. http://www.btk.gov.tr/tr-TR/Kamuoyu-Gorusu/Adil-Kullanim-Noktasi bağlantısı üzerinden internet kullanıcıları, AKK-AKN düzenlemesi ile ilgili görüşlerini, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’na gönderebilir.

AKK Görüş Bildirme

Görüş bildirme işlemi sırasında kullanıcılardan; isim, soyad, elektronik posta adresi, görüş ve değerlendirme, teklim ve TC kimlik numarası başlıklarını doldurması bekleniyor.

Bununla birlikte BTK’nın hazırladığı taslakta yer alan maddeler için de spesifik olarak görüş göndermek mümkün. BTK’nın yayınladığı AKK-AKN taslağına http://www.btk.gov.tr/File/?path=ROOT%2f1%2fDocuments%2fKurul+Karar%C4%B1%2fAdil+Kullanim_+Noktasi+(AKN)+Uygulamasi.pdf bağlantısından ulaşabilirsiniz.

>> AKK-AKN Kalkıyor!

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here