British Airways 70 Mbps İnternet Sunacak!

70 Mbps İnternet

Avrupa’nın önde gelen havayolu firmalarından olan British Airways, uzun uçuşları için uçaklarındaki yolcularına 70Mbps hızında internet sunmayı planlıyor.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7 Tasarımı, iPhone 6s Serisine Benzeyebilir!

Uçakta 70Mbps internet!

Açıklanan bilgilere göre British Airways, 2Ku kablosuz internet teknolojisi ile belirli uçaklarında internet hizmeti sunmayı planlıyor. Bu sistemin tıpkı karadaki gibi bir performans sergileyeceği dile getirilen servisin, British Airways uçaklarında kullanılarak 70Mbps hızlarına ulaşılacağı düşünülüyor.

70 Mbps İnternet

British Airways tarafından eklenen detaylara göre bu hizmet, önümüzdeki yıl içerisinde hizmete girecek. Şu an için British Airways uçakta yüksek hızlı internet hizmetini, sadece Boeing 787 ve Airbus A380 tipi yolcu uçaklarında sunacak. Ayrıca bu internet servisinin sadece belirli yolcular için değil, uçaktaki tüm yolcuların hizmetine açık olacağı bilgisi de aktarılıyor.

Daha önce de Google’ın, 2Ku teknolojine benzeyen bir teknoloji geliştirdiği ve havada bu teknoloji ile 400Mbps hızında internet sunmaya hazırlandığı bilgisiyle karşılaşılmıştı.

>> British Airways tarafından sunmaya hazırlanan bu internet hizmeti ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.

1 yorum