Boston Dynamics Atlas Robotuna Trol Video

Boston Dynamics'in robotlarına uyguladığı şiddet, trol bir video ile başka bir boyuta ulaştı.

Robot teknolojisi dendiği zaman ilk akla gelen isimlerden biri haline gelen Boston Dynamics, bu başarıyı robotların yeteceğine borçlu olduğu kadar yayınladığı videoların içeriğine de borçlu. En çok da hem Atlas hem de köpek robotlarına uygulanan şiddet ile sosyal medyada konu başlığı haline gelen Boston Dynamics, bu defa farklı bir video ile trollenmiş oldu.

Boston Dynamics’i CGI ile trollediler!

Amerika Birleşik Devletleri’nin Los Angeles bölgesindeki bir yapım şirketi olan Corridor Digital, Atlas robot ile ilgili farklı bir video hazırladı. Yayınlanan videoda tıpkı BD tanıtım videolarındaki gibi Atlas’ın kutu taşıdığı ve çeşitli insansı hareketler sergilediği yansıtılıyor. Bu süreçte insansı robot Atlas‘a da şiddet uygulamaktan kaçınılmıyor.

Boston Dynamics Atlas

Videonun trol bölümü ise artık robotun bu davranışlara kayıtsız kalamaması ve insanlara karşılık vermesi noktasında kendini gösteriyor. Videonun en sonunda ise bunun gerçek robot olmadığı, CGI ile yapıldığı gösteriliyor.

İnsan robot CGI

Her ne kadar ilk izlendiğinde tıpkı bir Black Mirror dizisinin bölümü gibi görünse de aslında çok daha farklı bir amaç taşıdığı söylenebilir. Bir süre önce de Boston Dynamics’in robot köpeklerinin kapı açma videosu yayınlanmış ve bu robotların ne derece becerikli bir hale geldiği konusunda önemli bilgiler ortaya çıkmıştı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here