fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Bombus Arısının Nesli Tükeniyor!

Bombus Arısı

Bilim

Bombus Arısının Nesli Tükeniyor!

Bombus arılarından olan Rusty Patched Bumble veya Bombus affinis, artık nesli tükenmekte olan türler listesinde yer almaya başladı!

Bombus arı türlerinden olan Rusty Patched Bumble veya Bombus affinis, FWS tarafından nesli tükenmekte olan türler kategorisine alındı. Bombus arıları, en çok tozlaşmayı en iyi gerçekleştiren arı türleri olarak anılıyor.

Rusty Patched Bumble veya Bombus affinis, nesli tükenmekte olan kategoriye aktarıldı!

Bombus arısı

Belirtildiği gibi Bombus arıları, birçok farklı türe sahip ve en çok tozlaşmaya olan katkıları ile biliniyor. Öyle ki tozlaşma konusundaki önemlerinden dolayı ticari üretimde de kullanılan Bombus arılarılarından olan Rusty Patched Bumble veya diğer ismi ile Bombus affinis, Birleşik Devletler Balık ve Vahşi Yaşam Servisi-USFWS tarafından nesli tehlike altında olan türler kategorisine alındı.

Şu an için aktif olarak Bombus arılarının tür korumasına yönelik nasıl bir önlem alınacağı bilinmiyor. Lakin, belirtildiği gibi tozlaşmaya katısından dolayı birçok Bombus arı türü, doğal yaşam için en değerli canlılar arasında yer alıyor.

Son olarak belirtmek gerekirse, yapılan açıklamaya göre Bombus affinis arısı, sadece 20 yıl önce en yaygın türler arasında yer alıyordu.

Haberi Okumaya Devam Et
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim

Üste çık