Boeing Uzay Taksi

Özellikle hava taşımacılığı teknolojisi konusunda iddialı ürünler ortaya koyan ve otoriter isimlerden olan Boeing, en az yolcu uçaklarında olduğu kadar iddialı bir başka proje üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Boeing Uzay Taksi Servisi olarak bilinen yeni proje, gelişim sürecinin ilerlemesiyle yeni haberleri de gün yüzüne çıkarıyor. Son gelen bir bilgiye göre ise Boeing Uzay Taksi Servisi gecikme yaşayacak!

Ayrıca Bakınız

En Dikkat Çeken NASA Projeleri!

Boeing Uzay Taksi Servisi gecikme yaşayabilir!

Boeing Uzay Taksi Servisi

Kısaca özetlemek gerekirse Boeing Uzay Taksi Servisi; Uluslararası Uzay İstasyonu’na düzenlenecek bir gezi servisi olarak açıklanmış bulundu. SpaceX firmasının da Uzay Taksi Servisi üzerinde çalışmalar yaptığı ve kimi zamanlar Boeing ile ortak çalışma sürdürdüğü de biliniyor. Boeing tarafından dile getirilen Boeing Uzay Taksi Servisi başlangıcı, 2017 yılını işaret ediyordu. Ancak yeni gelen bir rapora göre Boeing Uzay Taksi Servisi, 2018 yılına sarkabilir.

Boeing Uzay Taksi Servisi

Bu gecikmenin arkasında ise Boeing firmasının yolculara daha güvenli ve konforlu bir uzaya çıkma aşaması çalışmalarında ilerleme kat etmiş olması gösteriliyor. ISS için düzenlenecek be Uzay Taksi Servisi olarak isimlendirilen bu ilginç proje ile ilgili henüz daha detaylı bilgiler paylaşılmıyor. Lakin, öyle görünüyor ki hem Boeing hem de SpaceX gibi firmalar bu konuda sıkı çalışmalarını sürdürüyor.

 

>> Boeing Uzay Taksi Servisi hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here