BMW X Modellerini Geri Çağırıyor!

BMW X

Alman otomotiv devi BMW; X3, X4, X5 ve X6 modellerindeki çocuk koltuklarının şasiye bağlanan bölümünde bir hata tespit edildiği gerekçesiyle, İngiltere’den 45 bin, Amerika’dan ise 188 bin aracını geri çağırma kararı aldı.

BMW X3, X4, X5 ve X6 modelleri topluyor!

bmw x

2011 yılı ve sonrası X3, 2015 yılı sonrası X4 modellerini İngiltere’den toplayacak olan BMW, X5 ve X6 modellerini Amerika’dan geri çağırıyor. Amerika’da yaklaşık 22 bin aracı kapsayan bu geri çağırma işlemi, kısa bir süre önce başlamış durumda.

Öte yandan BMW tarafından açıklanan bilgilere göre BMW X3 ve BMW X6 modellerinde saptanan hatalı parçanın, dünya genelinde 600 binden fazla aracı etkilediği yönünde.

Ülkemizde ise henüz, BMW Türkiye tarafından geri çağırmalarla ilgili bir açıklama yapılmış değil.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.