Bloomberg’in elde ettiği gizli bir bilgiye göre BMW, İsrail merkezli Mobileye ve Intel firması ile birlikte, sürücüsüz otomobil odaklı bir toplantı düzenleyecek.

BMW, sürücüsüz otomobil modelleri için iş ortakları arayışında!

BMW Sürücüsüz Otomobil

Alman otomotiv devlerinden olan BMW’nin, bir süredir otonom araçlar üzerinde çalışmalar sürdürdüğü biliyor. Bu bağlamda Intel ve Mobileye firmaları ile görüşme yapması, toplantının odağının sürücüsüz araçlar olduğunu doğruluyor. Öte yandan, Mobileye firması ile ilgili de bilgi vermek gerekirse Mobileye; halihazırda Tesla ve General Motors-GM tarafına, otomobillerin çevrelerini irdelemesini sağlayan kamera ve yazılım tedariğinde bulunuyor.

BMW Sürücüsüz Otomobil

Öyle görünüyor ki elektrikli ve sürücüsüz otomobil konseptine, Alman firmaları da geride kalmadan adapte olmak istiyor. Söz konusu görüşmenin ardından, nasıl adımlar atılacağı ise büyük merak konusu olmuş durumda.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.