BMW’nin Sürücüsüz Otomobillerinin Çıkış Tarihi Açıklandı!

BMW'nin Sürücüsüz Otomobili

Elektrikli otomobil konsepti ile paralel olarak sürücüsüz otomobil teknolojisi de hız kesmeden geliştirilmeye devam ediyor. Sık sık Elon Musk’ın kuruculuk ettiği Tesla tarafından önemli haberler gelmeye devam etse de, diğer büyük içten yanmayı otomobil üretici firmaların da bu alan kaydığı görülüyor. Bu firmalardan son olanı da, ünlü Alman otomobil üreticisi BMW oldu!

Ayrıca Bakınız

2017 Bentley Mulsanne First Edition Göz Doldurdu!

BMW otonom araçları, yollara çıkmaya hazırlanıyor!

Kısa bir süre önce BMW CEO’su Harald Krueger, yeni nesil elektrikli ve otonom araçları ile ilgili bilgiler paylaştı. BMW CEO’su Harald Krueger tarafından aktarılan bilgilere göre BMW’nin sürücüsüz otomobil modelleri BMW i8 Roadster ve BMW i Next modelleri, gelişim sürecinin sonuna yaklaşıyor.

Açıklanan bilgilere göre ilk olarak BMW i8 Roadster, 2018 yılında satışa hazır hale gelecek. Öte yandan BMW i Next modeli ise, 2021 yılında hazır olacak.

BMW'nin Sürücüsüz Otomobilleri

Yeni BMW i8 Roadster ve BMW i Next!

Paylaşılan bilgilerden anlaşıldığı üzere BMW i Next otonom elektrikli araba modeli, daha çok lüks ve gelecekçi yapısı ile dikkat çekiyor olacak. Zira, aktarılan prototip görselleri doğrultusunda, çok dikkat çeken tasarımların ortaya konduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Her geçen zaman, Tesla’nın lokomotif olduğu elektrikli ve otonom araç konsepti için çalışma yapan şirket sayısı artıyor. BMW ile birlikte diğer bir Alman otomobil üreticisi firma Mercedes, benzer araçlar üzerinde hızla çalışmalarını sürdürüyor.

Son olarak, Apple’ın da Apple Car veya benzer bir isimlendirmeye sahip sürücüsüz ve elektrikli araçlar üzerinde, kapalı kapılar ardında çalışma sürdürdüğünü belirtmek gerek.

 

>> Yeni BMW i8 Roadster ve BMW i Next modelleri ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.