BMW’nin hibrit araçlarından olan BMW i8 modeli, gelen iddialara göre tamamen elektrikli otomobil modeli haline gelecek!

Yeni BMW i8, sadece elektrikli olabilir!

BMW i8

Bilindiği gibi elektrikli otomobil sektöründe, Tesla önderliğinde çok ciddi bir büyüme söz konusu olmuş durumda. Her ne kadar ülkemizde olmasa da, dünyanın birçok ülkesinde elektrikli otomobiller aktif olarak kullanılmaya başlandı.

BMW i8

BMW’nin spor otomobil konsepti taşıyan i8 modeli de, öyle görünüyor ki önümüzdeki yıllarda tamamen elektrikle çalışan bir motor taşır hale gelecek.

BMW i8

Ortaya atılan bu iddialar, ne yazık ki tarih ile birlikte desteklenmiyor. Nitekim BMW, böyle bir prototip üzerinde çalışıyor olsa dahi, ne zaman yeni bir BMW i8 modeli ortaya çıkaracak, henüz daha bilinmiyor.

BMW i8

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.