Haber Tekno Sosyal Medya

Blog Geliştirmek İçin Yararlanabileceğiniz 7 İpucu!

Haberler

Blog Geliştirmek İçin Yararlanabileceğiniz 7 İpucu!

Blog yazmak son dönemlerin en popüler işlerinden biri. Elbette blog geliştirmek de kolay değil. Bu ipuçları sayesinde blogunuzu siz de geliştirebilirsiniz!

Bloglar günümüzde online günlük olmaktan çıkmış ve büyük bir iş haline gelmiştir. Artık insanlar blogger’lık yaparak hem işlerini hem de kendilerini diğer insanlara rahatça tanıtabilmektedir. Bunun yanı sıra bu işten ciddi paralar kazanan insanları da görmek mümkündür. Ancak blog geliştirmek için büyük çaba sarf edilmesi gerekmektedir. İşte bu hususta size yardımcı olabilecek 7 ipucu!

Daha iyi bir blog kurmak için yapılması gerekenler!

Blogger olma sürecinde ihtiyaç duyulacak en önemli adımları, maddeler halinde bu makalemizde yer veriyor olacağız.

Okuyucularınızı (müşterilerinizi) tanıyın!

Hiçbir konu herkes için ilgi çekici olamaz. İşinize önem veren insanlara yoğunlaşmak ve blogunuzu da bu insanların ilgisini çekecek şekilde yazmak size her zaman avantaj sağlayacaktır. Bu durum hem var olan hem de potansiyel müşterileriniz için geçerlidir. Onların kim oldukları, neye ilgi duydukları ve hangi soruları sordukları sizin için önemli olmalıdır.

blog_gelistirmek

Araştırmanızı eksiksiz yapın!

Blog geliştirmek adına yapacağınız en önemli şeylerden bir tanesi de rakiplerinizi takip etmek olacaktır. Rakiplerinizin kendini nasıl tanıttığın, işlerini nasıl yürüttüğünü ve ne hakkında yazı yazdıklarını yakından takip etmelisiniz. Bu şekilde hem nasıl bir hamle yapacağınızı kolayca planlayabilir hem de farklı fikirlerden ilham alabilirsiniz.

Blog geliştirmek için yapacağınız en önemli şey: Kendiniz olun!

Blog dendiğinde akla samimi ve keyifli bir ortam gelir. Sizin de blog yazarken dikkat etmeniz gereken en önemli şey tamamen kendiniz gibi davranmak olmalıdır. Bu sayede okuyucularınız ile aranızda sağlam bir ilişki kurabilir ve onların blogunuzu tekrar ziyaret etmesini kolaylaştırabilirsiniz.

blog-gelistirmek-

Ulaşılabilir olun ve önem verdiğinizi gösterin!

Okuyucularınızın yazılarınıza diledikleri gibi yorum yapabilmesi, onların yorumlarına ya da mesajlarına geri dönüş yapmanız ve onlara ılımlı yaklaşmak blogu geliştirmek adına son derece önemlidir. Unutmayın ki blogunuzun tek taraflı bir yazı yayınlama aracı değil, tartışılabilir bir alan oluşturmaya yardımcı olması gerekmektedir. Ayrıca okuyucularınızın da fikirlerine saygı duyulduğunu bilmesi gerekmektedir.

Blogunuzun diğer tüm platformlarda iyi görünmesini sağlayın!

Geçtiğimiz beş yıl içerisinde teknolojinin ve teknolojik aletlerin ne kadar geliştiğinin hepimiz farkındayız. Bu durumda sosyal platformlar da gelişen teknolojik cihazlar sayesinde taşınabilir hale geldi. İnsanların sosyal platformlar üzerinde fazlaca zaman geçiriyor olması blogunuzu geliştirmek adına mükemmel bir fırsat olabilir. Bu platformlarda blogunuzu en iyi şekilde yansıtmanız ve mobil kullanıma uygun hale getirmeniz sizin için büyük avantaj sağlayacaktır.

blog-gelistirmek

Reklam vermeyin!

Kimse reklamları sevmez. Özellikle sık sık ekranda beliren reklamlar can sıkıcı hale gelebilir ve okuyucular bir şeye odaklanmışken bu reklamlarla karşılaşınca siteyi terk etmek bile isteyebilir. Bu nedenle reklamlardan kesinlikle uzak durmalısınız.

Kolay paylaşım imkanı sağlayın!

Sosyal medya platformlarının bu denli popüler hale gelmesi kullanıcıların beğendikleri yazı ve bağlantıları sosyal medya hesapları üzerinden sık sık paylaşması anlamına gelmektedir. Bu durumda blogunuzdaki yazı ve bağlantıların sosyal medya üzerinden rahatça paylaşılabilmesi size büyük artı kazandıracaktır. Bu hem kullanıcılarınızın mutluluğu hem de yeni potansiyel kullanıcılar anlamına gelmektedir. Blog geliştirmek için sosyal medya etkili bir silahtır.

Bu konu ile ilgili olarak daha önce yayınladığımız “10 Maddede Backlink Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler!” içeriğimize de bakabilir ve detaylı bilgi elde edebilirsiniz.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

En Son Haberler

Netflix Barack Obama, Michelle Obama
Fortnite Android
Nokia X6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia X6 Özellikleri & Çentikli Ekranlı Nokia X6 Duyuruldu

Yazar: 17 Mayıs 2018
Honor 10

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Honor 10 Özellikleri, Fiyatı ve Honor 10 Karşılaştırmaları!

Yazar: 17 Mayıs 2018
OnePlus 6

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

OnePlus 6 Özellikleri, Fiyatı, Çıkış Tarihi ve OnePlus 6 Karşılaştırma

Yazar: 16 Mayıs 2018

Popüler Haberler

Üste çık