BlackBerry Motion Bataryası ile Çok İddialı!

BlackBerry Mobile tarafından, yeni BlackBerry Motion batarya ömrü ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. İşte o iddia ve detayları!

BlackBerry Motion Bataryası

Bir dönemlerin en rekabetçi akıllı telefonları ile sektörden isminden sık sık söz ettiren BlackBerry, günümüzde çeşitli Android işletim sistemine sahip modelleri ile rekabeti korumaya çalışıyor. Bu bağlamda yeni Blackberry Motion modeli de bilhassa batarya gücü ile dikkatleri üzerine toplamayı amaçlıyor.

BlackBerry Mobile tarafından yayınlanan yeni bir video kapsamında marka, yeni telefonu için dikkat çeken batarya iddiasında bulunuyor.

BlackBerry Motion, 32 saatten fazla kullanım ömrü iddiasında bulunuyor!

BlackBerry Motion Bataryası

Belirtildiği gibi kısa bir süre önce BlackBerry Mobile tarafından, kısa bir Motion tanıtım videosu yayınlandı. Çeşitli BlackBerry Motion özelliklerinin sırası ile aktarıldığı söz konusu bu videoda, suya ve toza karşı dayanıklılık, güvenlik ve Android işletim sistemine vurgu yapılıyor. Lakin söz konusu video kapsamında en dikkat çeken detay, 32 saatten fazla bir kullanım süresi sunabileceği iddiası oldu.

Yayınlanan videoda, BlackBerry modelinin 4000mAh kapasitesine sahip dahili bataryası olduğu ve bu dahili batarya ile birlikte 32 saatten fazla bir süre boyunca, şarj ihtiyacı olmayacağı iddia ediliyor.

BlackBerry Motion Bataryası

Elbette ki söz konusu bu iddia kapsamında, 32 saati aşan kullanım süresinin, hangi kullanım senaryolarında geçerli olduğu belirtilmiyor. Ancak 4000mAh detayı hesaba katıldığında, birçok Android rakibinin önüne geçebileceğini söylemek mümkün. Her ne kadar 32 saati aşan iddiayı destekleyen detaylar olmasa da kapasite değeri ile rakiplerinin önüne geçmesi kuvvetle muhtemel olacaktır.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here