BlackBerry Mercury Geekbench’te Görüntülendi!

BlackBerry'nin yeni Android 7.0 Nougat ile çalışan telefonu Mercury Geekbench uygulamasında görüntülendi. İşte BlackBerry Mercury özellikleri.

BlackBerry kendi işletim sistemi BBOS ile istenilen verimi alamamış ve çareyi Android’e geçmekte bulmuştu. Uygulama geliştiricilerinin BBOS için uygulama geliştirmemesi, iOS ve Android karşısında popülaritesinin düşmesi ve tasarım açısından farklı birşeyler sunmak isterken yanlış hamleler yapan BlackBerry, Android 7.0 Nougat ile çalışan BlackBerry Mercury ile orta segmente hitap etmek için kolları sıvadı.

BlackBerry Mercury özellikleri nasıl olacak?

Daha önce Android tabanlı Priv modeli ile beğeni toplayan BlackBerry şimdi de Mercury modeli ile karşımıza çıkacak. Geekbench uygulamasında ortaya çıkan BlackBerry Mercury; 4.5 inç büyüklüğünde 720P çözünürlüğünde 3:2 oranında ekrana, Snapdragon 625 yonga setine, 3 GB RAM‘e, 32 GB dahili depolama birimine, 18 Megapiksel çözünürlüğünde arka, 8 Megapiksel çözünürlüğünde ön kameraya ve 3.400 mAh gibi yüksek bir bataryaya sahip olacak.

blackberry-mercury

 

BlackBerry Priv ile yapılan yüksek fiyatlandırma yanlışının BlackBerry Mercury ile yapılmayacağını ve firmanın orta segment kullanıcılarının ulaşabileceği bir telefon ile karşımıza çıkmasını bekliyoruz. Bakalım BlackBerry bu sefer telefon pazarında istediği performansı sergileyebilecek mi?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here