Bisiklette Düşünce iPhone 6 Cebinde Patladı!

Arka cebinde taşıdığı iPhone 6, küçük bir düşme yaşayan bisiklet sürücüsünün üstünde patladı. İşte konu ile ilgili detaylar!

iPhone 6 patladı

Kimi zaman akıllı telefonların patladığı ve kullanıcılarına ciddi hasar verdiğine dair örneklerle karşılaşmak mümkün oluyor. Bu örneklerden bir yenisi daha Avustralya’dan geldi. Açıklanan bilgilere göre Avustralyalı bir bisiklet sürücüsü, küçük bir kaza anında arka cebinde bulunan iPhone 7 modelinin patlaması sonucu ciddi yaralanmalarla hastaneye gitti.

Cebinde iPhone 6 patladı!

iphone 6 patladı

Kurbanın hastanede açıkladığı bilgilere göre ayağı pedala takılan bisiklet sürücüsü, küçük bir kaza geçirdi. Birkaç çizikle kurtulduğunu düşünen bisiklet sürücüsü, kısa bir süre sonra arka cebinden dumanlar yükseldiğini ve birden yoğun bir yanma hissi duyduğunu açıkladı.

iphone 6 patladı

Gareth Clear isimli kazazede, hastanede 3. dereceden yanık teşhisi ile deri ameliyatına alındı.

Şu an için iPhone 6 modelinin, bataryasına gelen darbeden dolayı yanmaya başladığı sanılıyor. Zira, bilindiği gibi Li-ion piller, darbe aldığında patlama ve yanma tepkisi oluşturması ile biliniyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.