Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri’nin Yeni Savaş Uçağı: B-21 Raider!

Birleşik Devletler Hava Kuvvetli bünyesinde yer alacak olan yeni B-21 Raider savaş uçağı duyuruldu. İşte B-21 Raider savaş uçağı ile ilgili detaylar!

B-21 Raider

Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri envanteri kapsamında yer alacak yeni bombardıman uçağı ile ilgili resmi açıklama yapıldı.

Buna Göre USAF envanteri kapsamında, yeni bombardıman uçağı olarak B-21 Raider yer alacak.

Yeni bombardıman uçağı: B-21 Raider savaş uçağı!

B-21 Raider

Northrop Grumman firması tarafından üretilecek olan yeni B-21 Raider savaş uçağı ile ilgili prototip görüntüler paylaşılmadı.

Sadece çizimlerinin gösterildiği yeni bombardıman savaş uçağı B-21 Raider, hali hazırla USAF envanterinde yer alan B-2 Spirit savaş uçağı ile büyük benzerlik taşıyor.

Yine Northrop Grumman tarafından üretilen B-2 Spirit savaş uçağının tasarımı ile örtüşen B-21 Raider, Hava Kuvvetleri’nde yer alan ve uzun süredir envanterde bulunan B-52 bombardıman uçağının yerine geçmesi bekleniyor.

B-21 Raider

Şu an için Northrop Grumman firması tarafından üretilen yeni bombardıman uçağı B-21 Raider ile ilgili teknik detaylar net olarak aktarılmıyor. Lakin, B-2 Spirit detaylarında yer alan radara yakalanmama niteliğinin, yeni B-21 Raider için de söz konusu olduğu düşünülüyor.

Son olarak belirtmek gerekirse yeni savaş uçağı B-21 Raider, Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri envanterinde 100 ile 200 arası adet ile yer alacak.

Bunun dışında daha önce yayınladığımız şu içeriğize de bakabilirsiniz: F-35 Özellikleri Neler? F-35 Lightning II Özellikleri, Fiyatı | F-16 ve SU-57 Karşılaştırma

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here