Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri’nin Yeni Savaş Uçağı: B-21 Raider!

Birleşik Devletler Hava Kuvvetli bünyesinde yer alacak olan yeni B-21 Raider savaş uçağı duyuruldu. İşte B-21 Raider savaş uçağı ile ilgili detaylar!

B-21 Raider

Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri envanteri kapsamında yer alacak yeni bombardıman uçağı ile ilgili resmi açıklama yapıldı. Buna Göre USAF envanteri kapsamında, yeni bombardıman uçağı olarak B-21 Raider yer alacak.

Yeni bombardıman uçağı: B-21 Raider savaş uçağı!

B-21 Raider

Northrop Grumman firması tarafından üretilecek olan yeni B-21 Raider savaş uçağı ile ilgili prototip görüntüler paylaşılmadı. Sadece çizimlerinin gösterildiği yeni bombardıman savaş uçağı B-21 Raider, hali hazırla USAF envanterinde yer alan B-2 Spirit savaş uçağı ile büyük benzerlik taşıyor.

Yine Northrop Grumman tarafından üretilen B-2 Spirit savaş uçağının tasarımı ile örtüşen B-21 Raider, Hava Kuvvetleri’nde yer alan ve uzun süredir envanterde bulunan B-52 bombardıman uçağının yerine geçmesi bekleniyor.

B-21 Raider

Şu an için Northrop Grumman firması tarafından üretilen yeni bombardıman uçağı B-21 Raider ile ilgili teknik detaylar net olarak aktarılmıyor. Lakin, B-2 Spirit detaylarında yer alan radara yakalanmama niteliğinin, yeni B-21 Raider için de söz konusu olduğu düşünülüyor.

Son olarak belirtmek gerekirse yeni savaş uçağı B-21 Raider, Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri envanterinde 100 ile 200 arası adet ile yer alacak.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.