Haber Tekno Sosyal Medya

Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri’nin Yeni Savaş Uçağı: B-21 Raider!

B-21 Raider

Savunma Sanayii

Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri’nin Yeni Savaş Uçağı: B-21 Raider!

Birleşik Devletler Hava Kuvvetli bünyesinde yer alacak olan yeni B-21 Raider savaş uçağı duyuruldu. İşte B-21 Raider savaş uçağı ile ilgili detaylar!

Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri envanteri kapsamında yer alacak yeni bombardıman uçağı ile ilgili resmi açıklama yapıldı.

Buna Göre USAF envanteri kapsamında, yeni bombardıman uçağı olarak B-21 Raider yer alacak.

Yeni bombardıman uçağı: B-21 Raider savaş uçağı!

B-21 Raider

Northrop Grumman firması tarafından üretilecek olan yeni B-21 Raider savaş uçağı ile ilgili prototip görüntüler paylaşılmadı.

Sadece çizimlerinin gösterildiği yeni bombardıman savaş uçağı B-21 Raider, hali hazırla USAF envanterinde yer alan B-2 Spirit savaş uçağı ile büyük benzerlik taşıyor.

Yine Northrop Grumman tarafından üretilen B-2 Spirit savaş uçağının tasarımı ile örtüşen B-21 Raider, Hava Kuvvetleri’nde yer alan ve uzun süredir envanterde bulunan B-52 bombardıman uçağının yerine geçmesi bekleniyor.

B-21 Raider

Şu an için Northrop Grumman firması tarafından üretilen yeni bombardıman uçağı B-21 Raider ile ilgili teknik detaylar net olarak aktarılmıyor. Lakin, B-2 Spirit detaylarında yer alan radara yakalanmama niteliğinin, yeni B-21 Raider için de söz konusu olduğu düşünülüyor.

Son olarak belirtmek gerekirse yeni savaş uçağı B-21 Raider, Birleşik Devletler Hava Kuvvetleri envanterinde 100 ile 200 arası adet ile yer alacak.

Bunun dışında daha önce yayınladığımız şu içeriğize de bakabilirsiniz: F-35 Özellikleri Neler? F-35 Lightning II Özellikleri, Fiyatı | F-16 ve SU-57 Karşılaştırma

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Savunma Sanayii

Üste çık