Bill Gates’in Mirasını Çocuklarına Bırakmaması Yeniden Gündemde!

Bill Gates mirasını çocuklarına bırakmayacağını açıklamış ve teknoloji dünyasında dikkatleri üzerine toplamıştı. Şu günlerde yeniden Bill Gates mirası ve mirasını çocuklarına bırakmayacak olması konuşulmaya başladı!

Bill Gates ve Phoebe Adele Gates
Bill Gates ve Phoebe Adele Gates

Bill Gates çeşitli dönemlerde teknoloji ve bilim dünyasında gündeme gelmeye devam ediyor. Şimdilerde ise Bill Gates mal varlığı ve mirası ile ilgili detaylar yeniden dündeme geldi.

Bill Gates’in mirasını çocuklarına bırakmayacağı yönündeki açıklamaları, yıllar sonra yeniden en çok konuşulan başlıkları arasında yer alır oldu.

Bill Gates mirasını kızlarına ve oğluna bırakmayacak!

Bill Gates hakkında kısa bilgi denildiği zaman elbette ki sadece Microsoft’un kurucusu olduğunu söylemek bile çok açıklayıcı bir cevap olacaktır. Keza mal varlığı hesaba katıldığında Bill Gates serveti aslında nereden geliyor, açık bir şekilde çıkarım yapılabiliyor.

Phoebe Adele Gates, Bill Gates ve Melinda Gates
Phoebe Adele Gates, Bill Gates ve Melinda Gates

Bill Gates Microsoft tarafında resmi kariyerini sonlandırmış olsa da kurucusu olduğu ve hisselerinin bulunduğu firmadan, maddi ve manevi kazanım sağlamaya devam ediyor.

Öncelikle hatırlatmak gerekirse tam simi William Henry Bill Gates III olan ve daha çok Bill Gates ismi ile anılan yazılım devi şirketinin kurucusu, geride bıraktığımız yıllarda mirasını çocuklarına bırakmayı düşünmediğini dile getirmiş ve bu açıklama ile birlikte çok farklı kesimler tarafından ilgi odağı haline gelmişti.

Bill Gates’in kızı ve Bill Gates’in oğlunun yaşam şekilleri ile ilgili kimi dönemlerde gündeme gelen farklı detaylar olsa da anlaşılan o ki halen daha babalarının mirasından mahrum kalacaklar.

Bill Gates’in çocukları:

  • Jennifer Katharine Gates
  • Phoebe Adele Gates
  • Rory John Gates

Dünyanın en zengin kişisi olan ve 2017 verilerine göre yaklaşık olarak 86 miyar dolar serveti bulunan Gates, sık sık Bill & Melinda Gates Vakfı ile gündeme geliyor. Bill & Melinda Gates Vakfı ile birlikte bulaşıcı hastalıkların önlenmesi ve açlığın önüne geçilmesi gibi küresel-global sorunlarla mücadele eden Bill Gates ve Melinda Gates, harcamalarını bu yönde gerçekleştiriyor.

En son 2010 bilgilerine göre yaklaşık olarak 37 milyar dolar varlığı bulunan Bill Gates’in vakfı, kendi mal varlığının da gücünden faydalanıyor.

Bill Gates’in çocukları miras konusunda ne düşünüyor?

jennifer katharine gates
Jennifer Katharine Gates

Bill Gates’in miras konusunda yaptığı bu açıklamadan sonra çocukları tarafından herhangi bir açıklama yapılmadı. O yıllardan bu güne kadar da herhangi bir söz etmeyen Bill Gates’in üç çocuğu, anlaşılan o ki bu konuda çok da ilgilenmiyorlar.

Ancak geçtiğimiz yıl Bill Gates tarafından, kendisinin bu yaklaşımından dolayı çocuklarının gurur duyduklarını ifade etmişti.

Bill Gates’in mal marlığını çocuklarına bırakmama isteği ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki Haber Tekno yorumları bölümümüzden düşüncelerinizi aktarabilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here