Bilinmeyen iOS 10 Özellikleri!

iOS 10 kullanım oranı yükseldi. Bu bağlamda çok bilinmeyen pratik iOS 10 özellikleri de kullanım kolaylığı sağlayacak. İşte pratik iOS 10 özellikleri!

iOS 10 Özellikleri

Apple’ın en son işletim sistemi iOS 10 özellikleri arasında, birçok ufak tefek ama ciddi pratiklik kazandıracak detaylar yer alıyor.

Apple’ın da sunumlarda üstünde çok durmadığı bu çok bilinmeyen iOS 10 özellikleri, iPhone ve iPad kullanıcılarına büyük kolaylık katabilir.

Peki, göz önünde olmayan bu pratik iOS 10 özellikleri neler?

Az bilinen iOS 10 özellikleri!

iOS 10 Özellikleri

  • 3D Touch desteğine sahip olan iOS 10 yüklü iPhone modellerinde, ekranın sol kenarına bastırıldığında uygulamalar arası geçiş yapabilirken, açık uygulama ekranına da geçmek mümkün.
  • Safari tarafında, sekme logosuna basılı tutulduğunda, tüm sekmeleri kapatmak için bir seçenek açılmaktadır.
  • Bununla beraber, sekme bölümünde yeni seçme ekle tuşuna basılı tutulduğunda da, son kapatılan sekmelere ulaşılabilir.
  • Video sardırma sırasında, sardırma işlemini yaparken parmağınızı aşağı ve yukarı kaydırarak sarma hızını ayarlayabilirsiniz.
  • Hesap makinesinde, numara yazılan bölümde ekranı sola veya sağa kaydırarak, kaydırma yönündeki numaraları silebilirsiniz.

Öne çıkan özellikler ile gelişme kaydeden bu sürüm sonrasında yayınlanan iOS 11 özellikleri de birçok açıdan önemli yenilikler getiriyor ve iOS sürümünü bir sonraki evreye taşımayı başarıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here