Bilim, Dünyanın En Küçük Kardan Adamını Yaptı!

Bilim, dünyanın en küçük kardan adamını yapmayı başardı. İşte bilimin getirdiği dünyanın en küçük kardan adamı ile ilgili tüm detayları!

Dünyanın En Küçük Kardan Adamı

Bilim dünyasındaki nanoteknoloji çalışmaları, kimi zaman da eğlenceli sonuçları ortaya çıkartabiliyor. Bu çalışmaların en son örneği, Kanada’daki Western Üniversitesi’nden dünyanın en küçük kardan adamı olarak geldi.

Dünyanın en küçük kardan adamı!

Western Üniversitesi tarafından yapılan açıklamalara göre, yaklaşık olarak 0.9 mikron büyüklüğündeki üç farklı silikon-oksijen küresinden meydana getirilen kardan adamın, kolları ve burnu için platin, gözleri ve ağzı için de iyon demeti şekillendirilmesi uygulanmış.

Dünyanın En Küçük Kardan Adamı

Toplamda yaklaşık olarak 2.7 mikron büyüklüğündeki bilim dünyasının kardan adamı, şu an için meydana getirilmiş en küçük kardan adam olma unvanına sahip olmuş durumda.

Tumblr sosyal medya platformu üzerinde yayınlanan söz konusu bu dünyanın en küçük kardan adamı, kısa süre içinde hemen her kesim tarafından ilgi odağı haline geldi.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.