fbpx
Haber Tekno Sosyal Medya

Beklenen iPhone 7 Özellikleri ve Çıkış Tarihi!

iPhone 7 Özellikleri

Akıllı Telefon

Beklenen iPhone 7 Özellikleri ve Çıkış Tarihi!

İşte meraklan beklenen iPhone 7 özellikleri, iPhone 7 fiyatı ve iPhone 7 çıkış tarihi ile ilgili ortaya çıkmış tüm sızıntıları ve detaylar!

Apple’ın, 2016 yılının yeni iPhone modeli olacak iPhone 7 ile ilgili birçok iddia ve sızıntı medyada yer aldı ve almaya devam ediyor. Peki, bu sızıntılar ışığında beklenen iPhone 7 özellikleri, iPhone 7 fiyatı ve iPhone 7 çıkış tarihi bilgileri hangi yönde şekilleniyor. İşte iPhone 7 ile ilgili şimdiye kadar otaya çıkmış tüm detaylar!

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 çıkış tarihi!

Apple, uzun bir süredir yeni iPhone modellerini her yıl belli bir zaman dilimi içerisinde duyurmayı ve satışa sunmayı gelenek haline getirmiş durumda. iPhone 7 için de bu geleneği bozmaması beklenen Apple’ın, iPhone 7 çıkış tarihini Eylül 2016’nın ikinci haftası olarak planlamış olduğu, kuvvetle muhtemel doğru kabul ediliyor.

iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro!

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 çıkış tarihi bilgisinden sonra, belki de en çok merak edilenler arasında Apple’ın, kaç farklı iPhone 7 modeli duyuracağı yer alıyor. Zira şimdiye kadar gelen sızıntı iPhone 7 görüntülerinde, büyük bir karışıklık mevcut. iPhone 7 modelleri için, 2 farklı temel beklenti mevcut.

Bunlardan ilki; Apple’ın Eylül 2016 tarihinde 2 farklı iPhone 7 modeli dururacağı ve bu modellerin iPhone 7 ve iPhone 7 Pro olacağı yönünde beliriyor. Öte yandan ikinci seçenek ise, Apple’ın bu yıl 3 farklı iPhone 7 modeli ortaya koyacağı ve bu iPhone 7 modellerinin; iPhone 7, iPhone 7 Plus ve iPhone 7 Pro olacağı şeklinde…

iPhone 7 Özellikleri

Çin tarafından son gelen bir fiyat listesinde, iPhone 7 modellerinin 3 farklı model olarak listelendiği dikkat çekmişti. Dolayısıyla bu 2 farklı iPhone 7 modellendirilmesinde, 3 farklı iPhone 7 modelinin ortaya çıkması muhtemel gibi görünüyor.

iPhone 7 Özellikleri

Apple’ın, yeni iPhone 7 modellerini kaç farklı şekilde sunacağı büyük önem taşıyor. Zira, iPhone 6 ve iPhone 6s modellerinde olduğu gibi, Plus modelini sadece büyük ekran ve destekli kamera olarak değil, çok daha önemli farklılıklar sunacak şekilde hazırladığı tahmin ediliyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Pro özellikleri!

iPhone 7 Özellikleri

Şu an için isimlendirmenin net olmaması bir yana dursun, şimdiye kadar ortaya çıkan görüntülerde 2 farklı modelin olduğu kesin olarak söylenebilir. Bu modellerin iPhone 7 ve iPhone Plus mı, yoksa iPhone 7 ve iPhone 7 Pro mu olarak isimlendirileceği, yoksa 3 farklı isimlendirmenin mi yer alcağı, tam bir muamma.

Lakin, iPhone 7 özellikleri noktasında, ortaya çıkan en büyük farklılık, kamera noktasında kendini gösteriyor. Zira, gelen iPhone 7 sızıntı görsellerinde, iPhone 7 modelinin, iPhone 6/6s’e nazaran çok daha büyük bir sensör taşıdığı görülüyor.

iPhone 7 Kamerası

Öte yandan iPhone 7 Plus veya iPhone 7 Pro özellikleri için, kamera çok daha öteye taşınmış olabilir. Zira, gelen iPhone 7 Plus veya iPhone 7 Pro isimlendirmesine sahip olacak modelin sızıntı görüntülerinde, çift kamera sensörü ve Smart Connector girişi olduğu, dikkatlerden kaçmıyor.

Bunlara ek olarak, her 2 veya 3 iPhone 7 modeli için, 3.5mm kulaklık girişinin kaldırılmış olmasına, kesin gözüyle bakılıyor.

iPhone 7 Pro özellikleri!

iPhone 7 Özellikleri

Büyük ekranlı olacak iPhone 7 modeli için isimlendirme beklentileri, iPhone 7 Pro olacağı yönünde şekilleniyor. Bu durumun altında yatan sebep ise, büyük ekrana sahip olan iPhone 7 modelinin, Smart Connector bağlantı arabirimine sahip olması olarak açıklanıyor. Bunun sebebi ise, iPad tarafında Smart Connector bağlantısının, iPad Pro olarak isimlendirilmesi olarak gösteriliyor.

iPhone 7 Özellikleri

Peki, iPhone 7 Smart Connector ne işe yarayacak?

iPad Pro modelinde olduğu gibi iPhone tarafında da Smart Connector bağlantı arabiriminin, klavye ve özelleştirilmiş kılıf ve harici batarya bağlantılarına izin vereceği düşünülüyor. Tüm bunların dışında ise, iPhone 7 Pro veya iPhone 7 Plus ile VR destekli bir modelin doğuşuna şahitlik edilebilir.

iPhone 7 VR desteği sunacak mı?

Bilindiği gibi Samsung, kendi ismini taşıyan bir VR kaskını, Galaxy modelleri ile kullanıcıların deneyimine sunuyor. Öte yandan LG ve OnePlus firmalarının da, benzer VR çözümlerine gittiği biliniyor.

Smart Connector ile Apple’ın da, sadece iPhone 7 Plus veya iPhone 7 Pro ile çalışacak bir Apple VR kaskı hazırlamasının muhtemel olabileceği dile getiriliyor. Üstelik, söz konusu bu Apple VR kaskının, rakiplerine oranla çok daha iyi bir deneyim sunabileceği düşünüyor. Bu düşüncenin sebebi ise, Smart Connector bağlantı arabiriminin, rakiplerine kıyasla çok daha yetenekli veri ve güç aktarımı sağlayabileceği olarak ortaya sürülüyor.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 depolama kapasitesi ve artırılmış ses çıkış kalitesi vaat edecek!

Son birkaç yıldır, Apple’ın başlangıç iPhone depolama seviyesini 16GB olarak tutmaya devam etmesi, öyle görünüyor ki iPhone 7 ile son bulacak. Gelen iddialara göre Apple, iPhone 7 depolama seçeneklerini; 32GB ve 256GB aralığında tutacak.

Kulaklık girişinin iPhone 7 ile ortadan kalkması da, Apple’ın daha iyi bir ses çıkış sistemi hazırlamasına olanak tanıyacak. Zira alt tarafta açılacak yeni bir boşluk, 2. Hoparlöre imkan sunacak ve böylece yüksek kaliteli ses çıkışına sahip bir iPhone 7 modeli meydana gelecek.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 ve iPhone 6s farkı ne olacak?

Öne çıkan iPhone 7 özelliklerinden sonra, iPhone 6s modelinin üstüne Apple’ın, iPhone 7 ile neler koyacağına da değinmekte fayda var. Şimdiye kadar ortaya çıkan tüm detaylı iPhone 7 bilgileri kıstas alınırsa iPhone 7; daha iyi bir batarya, makyajlanmış bir kasa tasarımı, yeni Apple A10 işlemci ve M10 yardımcı yongası, daha iyi bir ön ve arka kamera ve çift hoparlör ile yüksek kaliteli ses çıkışı olarak sıralanıyor.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 fiyatı!

Kısa bir süre önce, Çin’de ortaya çıkan bir fiyatlandırma listesinde, daha önce de belirtildiği gibi 3 farklı modelin olduğu ve 32GB ile 256GB arasında depolama seçenekleri sunulduğu görüldü. Bu bağlamda iPhone 7 fiyatları ise şu şekilde listeleniyor:

iPhone 7 32GB fiyatı: 808 Dolar
iPhone 7 128GB fiyatı: 930 Dolar
iPhone 7 256GB fiyatı: 1,080 Dolar

iPhone 7 Plus 32GB fiyatı: 930 Dolar
iPhone 7 Plus 128GB fiyatı: 1,050 Dolar
iPhone 7 Plus 256GB fiyatı: 1,200 Dolar

iPhone 7 Pro 32GB fiyatı: 1,080 Dolar
iPhone 7 Pro 128GB fiyatı: 1,200 Dolar
iPhone 7 Pro 256GB fiyatı: 1,359 Dolar

Sızdırılan iPhone 7 fiyat listesi ne kadar doğru bilinmez ancak, Apple tarafında atılacak bu iPhone 7 adımlarının, fiyat konusunda çıtayı yükselteceği anlamına geleceğini söylemek, yanlış olmayacaktır.

Önüzümdeki günlerde devam edecek olan iPhone 7 ile ilgili sızıntı bilgileri ve görselleri, paylaşmaya devam edeceğiz.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Akıllı Telefon

Üste çık