Bazı Kullanıcılar iPhone X Modellerini İade Ediyor!

iPhone X modelleri satışlarına devam ederken, bir o kadar kullanıcı da iPhone X modellerini iade etmeye başladı. İşte sebepleri!

iPhone X kutu

iPhone X satışları 3 Kasım tarihi itibariyle başlamış ve kısa bir süre önce de iPhone X DxOMark puanı açıklanmışken, birçok kullanıcının satın aldıkları iPhone X modelini iade etmeye başlaması ile gündeme geldi.

iPhone X modelini iade eden kullanıcıların aktardığı bilgiler ise, satın almayı düşünen kullanıcıların fikirlerinde değişiklik oluşturabilecek düzeyde yer alıyor.

Kullanıcılar neden iPhone X iade ediyor?

iPhone X iade işlemi yapan kullanıcılardan elde edilen bilgilere göre çeşitli sebeplerden dolayı iPhone X modelinin fiyatına karşılık gelmediği ifade ediliyor. OLED ekranın LCD panel karşısında çok büyük bir fark oluşturmadığı, batarya yüzdesinin sadece kontrol merkezi açıldığı zaman görünmesi, home tuşunun olmamasından sonra getirilen yeni kullanım şeklinin çok da kullanıcı dostu olmaması gibi temeller, iPhone X iadesi yapan kullanıcıların ortak nedenleri arasında yer alıyor.

iPhone X satın alma sırası
Apple Store iPhone X kuyruğu

Öyle görünüyor ki iPhone X satın almak için birçok kullanıcı Apple Store kuyruğunda yer almışken, ilk olarak satın almayı başaran şanslı kimselerin birçoğu da iade işlemleri ile uğraşmaya başlamış durumda.

Bu durumlardan farklı olarak iPhone X ekran yanma sorunu ile ilgili doğrudan doğruya Apple tarafından açıklama yapılması da birçok kullanıcının satın alma fikrini değiştirecek gibi görünüyor. Zira eğer Apple bu sorunu garanti kapsamına almaz ise, iPhone X ekran değişim ücretleri söz konusu olduğunda birçok kullanıcı için hiç de iyi bir deneyim anlamına gelmeyecektir.

Apple’ın yeni modellerin satışlarından memnun olması ve son sürat üretim süreçleri ile ilgilendiği şu günlerde, yeni iPhone haberleri de sık sık farklı konularda aktarılmaya devam edecek.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.