Başbakanlık’tan WhatsApp ve Telegram Uyarısı!

Başbakanlık'tan WhatsApp, Telegram ve Viber kullanımı ile ilgili uyarı metni yayınlandı. İşte WhatsApp, Telegram ve Viber uyarısı!

WhatsApp Güvenlik

Son dönemlerde ülkemizde sosyal medya ve mobil uygulama kullanımı ile ilgili gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce ise, doğrudan Başbakanlık’tan WhatsApp, Telegram ve Viber kullanımı ile iligili uyarı yayınlandı!

Başbakanlık’tan WhatsApp, Telegram ve Viber kullanmayın çağrısı!

WhatsApp, Telegram

Kısa bir süre önce Başbakanlık tarafından resmi olan kamu kurum ve kuruluşlarına dünyanın en çok kullanılan mobil uygulamaları olan WhatsApp, Telegram ve Viber kullanılmamasına yönelik bir uyarı metni gönderildi.

Gönderilen uyarı metnine göre WhatsApp, Telegram ve Viber gibi yabancı kaynaklı anlık mesajlaşma ve sesli-görüntülü görüşme uygulamalarının oluşturabileceği güvenlik açıklarıdan ötürü, alternatif yerli mobil uygulamaların tercih edilmesi vurgulanıyor.

WhatsApp, Telegram ve Viber yerine, yerli uygulamalar!

WhatsApp, Telegram

Açıklama olarak WhatsApp, Telegram ve Viber gibi uygulamaların; rehber, takvim, mesajlar, kamera ve izinsiz ortam dinmele gibi erişimler yapabileceği, dolayısıyla WhatsApp, Telegram ve Viber kullanmak yerine, yerli alternatif mobil uygulamaların tercih edilmesi bildiriliyor.

Güvenlik zaafiyetlerinin önüne geçilmesi adına doğrudan Başbakanlık’tan resmi olarak çıkılan bu uyarı metni, tüm kamu ve kamu kuruluşlarına iletilmeye başlandı.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here