Başbakan’dan Sosyal Medya Yasağına İlişkin Açıklama!

Başbakan Binali Yıldırım, sosyal medya platformlarının yasaklarına ilişkin açıklamada bulundu. İşte Başbakan'ın sosyal medya yasağı açıklaması!

Daha önce de aktardığımız gibi ülkemizde WhatsApp, Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube yasaklanması durumuna ilişkin, Başbakan Binali Yıldırım’dan açıklama geldi.

Başbakan Binali Yıldırım’dan sosyal medya yasağı açıklaması!

sosyal medya yasağı

Başbakan Yıldırım; WhatsApp, Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube yasaklarına ilişkin, güvenlik gerekçesiyle zaman zaman bu gibi tedbirlere başvurulabileceğini ve tehlike ortamının normale dönmesiyle beraber WhatsApp, Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube yasağının da kaldırılacağını dile getirdi.

Şu an için BTK tarafından veya Başbakan tarafından WhatsApp, Twitter, Facebook, Instagram ve YouTube yasağının tam olarak ne zaman kaldırılacağına ilişkin bilgilendirme sağlanmadı.

Bunlarla beraber, ülkemizin Güney Doğu bölgesindeki Türk Telekom altyapısına sahip internet bağlantılarının, hız limitlerinin düşürüldüğüne ilişkin kullanıcı bildirimler yapılmaya başlandı.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.