Aziz Sancar, Ülkemiz için Açıklama Yaptı!

Aziz Sancar

Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde düzenlenen “Aziz Sancar’dan Nobel Konuşması” isimli etkinliğe katıldı. Katıldığı etkinlikte Aziz Sancar, tavsiyeleri ile de dinleyenlere yön gösterdi.

Ayrıca Bakınız

En Dikkat Çeken NASA Projeleri!

Aziz Sancar’dan tavsiyeler!

Aziz Sancar

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Prof. Davut Kavranoğlu ve İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Mehmet Karaca’nın da yer aldığı etkinlikte, Aziz Sancar’a yoğun bir dinleyici kitlesi eşlik etti.

Yaptığı konuşmada Sancar, “Gözünüzü seveyim politika ile uğraşmayın. Onu yapanlar var. Ne yapıyorsanız iyi yapmaya çalışın, çalışmadan olmaz.” diyerek, çalışmanın önemine ve dikkat edilmesi gereken alanlara vurgu yaptı.

Aziz Sancar

Üniversite dönemlerinde 18 saat çalışması ile medyada yer ettiğini de dile getiren Aziz Sancar, Kimya çalışmalarında geceleri, sabaha kadar laboratuvarda zaman geçirdiğini de yazan bilgileri doğruladı.

“Çalışmak; kendimize, ailemize, milletimize vatan ve namus borcudur. Annem derdi ki; kibir Allah’a yakışır, insana yakışmaz. O yüzden elimden geldiği kadar mütevazi olmaya çalışıyorum.” sözlerini de dinleyenleri ile paylaştı.

 

>> Nobel Ödüllü Türk Bilim İnsanı Aziz Sancar ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.