Avengers: Age of Ultron, İlk Günün Ardından 27.6 Milyon Dolar Hasılat Yakaladı!

2012 yılında ilk kez vizyona giren Avengers ( Yenilmezler ), fantastik dünyanın efsanelerini bir araya getirerek büyük ilgi elde etmeyi başarmıştı. Uzun zamandır merakla beklenen serinin ikinci filmi olan Avengers: Age of Ultron ( Yenilmezler: Ultron Çağı ), beyazperdeye çıktığı ilk gecenin ardından 27 milyon doları aşan bir hasılat miktarı yakalamayı başardı.

Her ne kadar bu tutar, tarihte rekor bir gelir sayılmasa da şimdiye kadar ilk gününden sonra en çok izleyici elde eden altıncı film konumunda yer alıyor. Rekor, ilk gün hasılat tutarları ise birbirine çok yakın olan Twilight ( Alacakaranlık ), Harry Potter Deathly Hollows Part 2 ( Harry Potter ve Ölüm Yadigârları Bölüm 2 ) ve The Dark Knight Rises ( Kara Şövalye Yükseliyor ) filmleri tarafından tutuluyor.

Ülkemizde de hemen hemen aynı zamanda tüm dünya ile aynı anda vizyona giren Avengers: Age of Ultron filminin resmi fragmanlarını da aşağıda yer alan bağlantılardan izleyebilirsiniz.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.