Haber Tekno Sosyal Medya

AT&T, 2G İletişimini Durdurdu!

2G İletişim

Mobil Teknoloji Haberleri

AT&T, 2G İletişimini Durdurdu!

Birleşik Devletler’in önde gelen GSM operatörlerinden olan AT&T, 2G iletişim teknolojisine veda ettiğini duyurdu. İşte detaylar!

Birleşik Devletler’in en büyük operatörlerinden olan AT&T; 5G çalışmalarını sürdürmeye devam ederken, eski teknolojilere de veda etmekten geri durmuyor. Son olarak AT&T, 2G iletişim teknolojisini kullanımdan kaldırdığını duyurdu.

AT&T, 2G’ye veda etti!

Daha önce de farklı firmalar, 2G iletişimi kaldırdığını ifa etmişlerdi. Bu firmalar arasına, dev bir isim olan AT&T’de katılmış oldu. Şu an için aktif olarak LTE ve 3G teknolojilerini kullanmaya devam edecek olan firma, 5G teknolojisi konusunda da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Eski telefonlar AT&T ile kullanılamayacak!

ilk iphone - iphone 2g

Son olarak belirtmek gerekirse, her ne kadar üzerinden 10 yıl geçmiş olsa da ilk iPhone modeli, bundan böyle AT&T hatları ile kullanılamayacak.

Bu bağlamda AT&T’nin açıklamalarına göre, yılbaşından bu yana herhangi bir kullanıcı şikayeti ile karşılaşılmamış durumda. Nitekim söz konusu bu eski iletişim teknolojisine veda, sorunsuz bir çekilde gerçekleştirilmişe benziyor.

Haberi Okumaya Devam Et
Kim Kardashian Selfie
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Mobil Teknoloji Haberleri

Üste çık