AT&T, 2G İletişimini Durdurdu!

Birleşik Devletler'in önde gelen GSM operatörlerinden olan AT&T, 2G iletişim teknolojisine veda ettiğini duyurdu. İşte detaylar!

2G İletişim

Birleşik Devletler’in en büyük operatörlerinden olan AT&T; 5G çalışmalarını sürdürmeye devam ederken, eski teknolojilere de veda etmekten geri durmuyor. Son olarak AT&T, 2G iletişim teknolojisini kullanımdan kaldırdığını duyurdu.

AT&T, 2G’ye veda etti!

Daha önce de farklı firmalar, 2G iletişimi kaldırdığını ifa etmişlerdi. Bu firmalar arasına, dev bir isim olan AT&T’de katılmış oldu. Şu an için aktif olarak LTE ve 3G teknolojilerini kullanmaya devam edecek olan firma, 5G teknolojisi konusunda da çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Eski telefonlar AT&T ile kullanılamayacak!

ilk iphone - iphone 2g

Son olarak belirtmek gerekirse, her ne kadar üzerinden 10 yıl geçmiş olsa da ilk iPhone modeli, bundan böyle AT&T hatları ile kullanılamayacak.

Bu bağlamda AT&T’nin açıklamalarına göre, yılbaşından bu yana herhangi bir kullanıcı şikayeti ile karşılaşılmamış durumda. Nitekim söz konusu bu eski iletişim teknolojisine veda, sorunsuz bir çekilde gerçekleştirilmişe benziyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.