Asus ZenWatch 3 Resmiyet Kazandı!

IFA 2016'nın ilk duyuruları arasında Asus ZenWatch 3 yer aldı. İşte Asus ZenWatch 3 özellikleri ve Asus ZenWatch 3 fiyatı ile ilgili detaylar!

Asus ZenWatch 3

Bu yıl Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen IFA 2016 kapsamında duyurulan ilk ürünler arasında, Asus ZenWatch 3 dikkat çekenlerden oldu.

Asus ZenWatch 3 özellikleri!

Asus markasının üçüncü nesil akıllı saat modeli olan Asus ZenWatch 3, yuvarlak bir kasa tasarımı ile tüketicilerin beğenisine sunuldu.

asus zenwatch 3

Asus ZenWatch 3 teknik özellikleri!

Asus ZenWatch 3 özellikleri arasında ilk dikkat çeken detay, 400×400 piksek çözünürlüğünde 1,39 AMOLED ekran oluyor. Bununla beraber Asus ZenWatch 3 ekranı, 287PPI yani piksel yoğunluğuna sahip.

Eğimli Corning Gorilla Glass ile korunun Asus ZenWatch 3 ekranı, yuvarlak kasa içerisinde klasik bir saat izlenimi oluşturuyor.

Asus ZenWatch 3

316L paslanmaz çelik kasaya sahip olan Asus ZenWatch 3, bununla birlikte üç farklı renk seçeneğine sahip. Asus ZenWatch 3 renkleri ise; gümüş, siyah ve altın olarak sıralanıyor.

10mm kalınlığı ile dikkat çeken Asus ZenWatch 3, şu an için kasa renkleri ile uyumlu İtalyan derisi veya slikon kordon seçeneklerine sahip.

340mAh batarya değerine sahip olan Asus ZenWatch 3, Qualcomm Snapdragon Wear 2100 yongasını taşıyor. Bununla beraber Asus ZenWatch 3 teknik özellikleri arasında, 512MB RAM ve 4GB dahili depolama alanı detayları bulunuyor.

Asus tarafında iddia edilenlere göre Asus ZenWatch 3 bataryası, 15 dakika içerisinde %0’dan %60 seviyesine kadar dolabiliyor.

asus zenwatch 3

Kadran noktasında ise Asus, ZenWatch 3 satın alacak kullanıcılar için, önceden hazırlanmış yaklaşık 50 farklı kadran arayüzü hazırlamış durumda. Son olarak Asus ZenWatch 3’ün, Android Wear 2.0 işletim sistemi taşıdığını da söylemekte fayda var.

Asus ZenWatch 3 ZenFit ile geliyor!

Bunların dışında Asus ZenWatch 3, Asus tarafından hazırlanan ZenFit isimli aktivite takip yazılımı ile birlikte kutudan çıkıyor.

Asus tarafından yapılan açıklamalara göre ZenFit, otomatik olarak hareket takibi ve adım sayar işlemi uyguluyor. %95’lik bir doğruluk oranı ile adım sayma işlemini sağladığı iddia edilen Asus ZenWatch 3‘ün ZenFit aktivite takip uygulaması, uzun süreli hareketsizlik durumunu da analiz ederek, kullanıcısına uyarılarda ve tavsiyelerde bulunabiliyor.

Asus ZenWatch 3 fiyatı!

Yapılan açıklamalara göre yeni Asus ZenWatch 3, Avrupa pazarında 229 Euro fiyat etiketine sahip olacak. Ülkemize gelip gelmeyeceği ve çıkış tarihi ile ilgili net bilgiler, henüz Asus tarafından aktarılmış durumda değil.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here