Asus ZenFone 4 Pro Göründü!

Asus markasının yeni akıllı telefon modeli ZenFone 4 Pro sızdırıldı. Yeni sızıntı görsellerle cihazın özellikleri de ortaya çıkıyor! İşte o özellikler!

Asus ZenFone 4 Pro

Asus markasının güncel akıllı telefon modelleri arasına, bir yenisi daha eklenmeye hazırlanıyor. Gelen bilgilere göre ise bu model, ZenFone 4 Pro ismini taşıyor olacak. Kısa bir süre önce sızdırılan görsellerle beraber de Asus ZenFone 4 Pro özellikleri ve tasarımı ile ilgili detaylar kaydedilmiş oldu.

Asus ZenFone 4 Pro özellikleri nasıl olacak?

Asus ZenFone 4 Pro

Sızdırılan görsellerde ilk olarak dikkatleri çift arka kamera yapısı çekiyor. Bununla beraber arka kamera özellikleri arasında, 2x optik yakınlaştırma özelliğinin de bulunacağını söylemek mümkün. Zira Asus, bu özelliği doğrudan doğruya kamera modüllerinin arasına yazmayı tercih etmiş.

Bununla beraber çift sensörlü arka kameranın yanında, flaş ile beraber fazladan bir sensör eklediği de görülüyor. Bu sensörler, lazer odaklama sistemi için konumlandırılmış olabilir.

Asus ZenFone 4 Pro

Cihazın ön yüzeyinde ise parmak izi okuyucu sensörün yer aldığı home tuşunun kullanılmaya devam edildiği de dikkatlerden kaçmıyor. Yeni Asus ZenFone 4 Pro ismini taşıması beklenen modelin, diğer rakipleri gibi çerçevesize yakın ekran tasarımı anlayışına geçmeyeceğini söylemek, yanlış olmayacaktır.

Asus ZenFone 4 Pro

Yeni ZenFone modelinin teknik özellikleri ile ilgili de iddialar ortaya çıktı. Bune göre Asus markasının yeni ZenFone modelinin teknik özellikleri arasında Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil yonga seti, 64GB dahili depolama alanına eşlik eden 6GB RAM ve Android 7.1.1 mobil işletim sürümü oluyor. Ek olarak arka kamera sensörlerinden birisinin, 21MP çözünürlüğüne sahip olacağı da ifade ediliyor.

Asus’un ağustos ayının ortasında tanıtması beklenen bu yeni ZenFone 4 Pro modeli, daha önce de resmi Facebook sosyal medya hesaplarında vurgulanmıştı. Öyle görünüyor ki Asus, ZenFone ailesinde yaşadığı satış sorunlarını aşmak için, aileyi farklı modellerle genişletmeyi planlıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here