Asus Çoklu Monitörlerde Çerçeveleri Kaldıran Aparatını Bezel-free Kit

CES 2018’de dikkat çeken teknoloji ürünleri duyuran firmalar arasına Asus markası da dahil oldu. Asus tarafından duyurulan yeni Bezel-free Kit isimli ürün, çoklu monitör kullanımlarına çok farklı bir yaklaşım getiriyor.

Nitekim Asus Bezel-free Kit ile birlikte, iki monitör arasındaki çerçeveleri ortadan kaldırmak mümkün. Özellikler çerçeveleri nispeten kalın olan monitör modelleri için bazı kullanıcılar için ciddi bir problem olan bu boşluklu ekran geçişi, Bezel-free Kit ile ortadan kalkacak gibi görünüyor.

Asus Bezel-free Kit ile birlikte iki monitör arasındaki çerçeveleri yok etmek mümkün!

Asus Çoklu Monitörlerde Çerçeveleri Kaldıran Aparatını Bezel-free Kit
Asus Bezel-free Kit

Elbette ki bu aparat, fiziki olarak çerçeveleri ortadan kaldırmıyor. İki monitör arasına yerleştirilen bu kavisli aparat, geçiş noktalarını yansıtıyor. Yansımanın aydınlatılarak gerçekleştirilmesi ile birlikte iki monitör arasında yumuşak bir geçiş gerçekleştiriyor. Nitekim neredeyse fark edilmeyecek kadar bir iyileştirme ile iki monitör görüntüsü bir araya getiriliyor ve sanki çerçeveler ortadan kaldırılmış gibi bir izlenim veriliyor.

Temel olarak oyuncular hedef alınarak düşünülen ve geliştirilen Bezel-free Kit, profesyonel tarafta kimi sorunlar meydana getirebilir. Zira çerçeveleri yok etme noktasında keskin görüntülerden feragat edilmesi mümkün. Ancak söz konusu iki veya üç monitör ile oyun deneyimi olduğunda, daha iyi bir oyun görüntüsü için dikkat çeken bir ürün ile karşı karşıya gelinmiş oldu.

CES 2018 kapsamında duyurulan ilginç ve önemli teknolojik gelişmeleri, habertekno.com olarak aktarmaya devam edeceğiz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here