Ask.com Anasayfa Oldu, Nasıl Kaldırılır?

Bazen Ask.com ana sayfa oluyor ve kaldırması da güç bir hal alıyor. Peki, Ask.com nasıl kaldırılır? İşte Ask.com kaldırmak için yapılması gerekenler!

Ask.com Anasayfa Oldu, Nasıl Kaldırılır?

Kimi zaman bazı uygulamaları yükledikten sonra Ask.com ve Ask toolbar yükleniyor ve kaldırmak zor olabiliyor.

Üstelik çoğu zaman istem dışı yükleniyor. Herhangi farklı bir programı Windows üzerinde yüklerken, aynı zamanda toolbar da yüklenebiliyor.

Her ne kadar istemsiz ve kolay bir şekilde yüklenebiliyor olsa da kaldırması o kada basit olmuyor.

Peki, Ask.com ve Ask toolbar nasıl kaldırılır?

Ask.com nasıl kaldırılır?

Ask.com Anasayfa Oldu

Aslında Ask.com anasayfa oldu, nasıl kaldırır sorusuna verilebilecek birkaç farklı cevap bulunuyor. Lakin, bunlardan en pratik olanı bir yazılım kullanmaktan geçiyor.

AdwCleaner isimli uygulamayı yükleyerek, Ask.com ve Ask toolbar’dan kurtulmak mümkün. AdwCleaner uygulamasını indirip yükledikten sonra, ilk olarak uygulamadaki “Scan” butonuna basmak gerekiyor.

Arama sonuçlarında ortaya çıkan “Found : user_pref(1browser.newtab.url”. “http://www.delta-search” ile başlayan sonucu ve Ask.com yazan tüm sonuçları temizlemek gerekiyor.

“Clean” ve “Uninstall” butonları ile kaldırma ve temizleme işlemi yapılabilir.

Bu işlemlerden sonra bilgisayarı yeniden başlatmak gerekiyor.

Bilgisayar yeniden başladıktan sonra, kullandığınız tarayıcının ikonuna sağ tıklayarak, “Kısayol” sekmesindeki “Hedef” alanına, anasayfanın hangi site olmasını istiyorsanız, örneğin google.com yazabilirsiniz.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here