Apple, Yüksek Miktarda iPhone 7 Siparişi Verdi!

iPhone 7 Siparişi

Apple’ın Eylül 2016 tarihinde duyurması ve Ekim 2016 tarihinde satışa sunması beklenen yeni nesil akıllı telefon modeli iPhone 7 ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce gelen bilgiye göre Apple, iPhone 7 üretimi için iş ortaklarına siparişte bulundu.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7, 4 Hoparlör ile Gelebilir!

iPhone 7 için rekor sipariş verildi!

iPhone 7 Siparişi

Açıklanan bilgilere göre Apple, iPhone 7 için 72-78 milyon adet seviyesinde üretim siparişi verdi. Daha önce de iPhone üretimini üstlenen firmalardan olan Foxconn, yine iPhone 7 üretimi için de öncelikli firmalardan olacak. Öte yandan, yine kaydedilen bilgilere göre Foxconn’a ek olarak Pegatron üretici ismi de, iPhone 7 üretiminde yer alacak.

Apple’ın bu iki firma ile yaklaşık 80 milyon adet iPhone 7 üretimine başlamış olması, satışların öngörüsünün yüksek olduğu anlamına geliyor. Zira Ekim ayında satışa çıkacak iPhone 7 için ilk partinin bu derece yüksek olması, Apple’ın iPhone 7 satışlarına güvendiği anlamına geliyor.

Aslında bu konuda Tim Cook, daha önceki röportajlarında iPhone 7 ile çok önemli yenilikleri sunacaklarını ve kullanıcıların bu özellikleri seveceğini belirtmişti. Bu açıklamayla Apple, dolaylı yoldan iPhone 7 satışlarının yüksek olacağını düşündükleri belirtmiş oldu.

 

>> iPhone 7 satışlarının nasıl olacağı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.