Apple, Yüksek Miktarda iPhone 7 Siparişi Verdi!

iPhone 7 Siparişi

Apple’ın Eylül 2016 tarihinde duyurması ve Ekim 2016 tarihinde satışa sunması beklenen yeni nesil akıllı telefon modeli iPhone 7 ile ilgili yeni haberler gelmeye devam ediyor. Kısa bir süre önce gelen bilgiye göre Apple, iPhone 7 üretimi için iş ortaklarına siparişte bulundu.

Ayrıca Bakınız

iPhone 7, 4 Hoparlör ile Gelebilir!

iPhone 7 için rekor sipariş verildi!

iPhone 7 Siparişi

Açıklanan bilgilere göre Apple, iPhone 7 için 72-78 milyon adet seviyesinde üretim siparişi verdi. Daha önce de iPhone üretimini üstlenen firmalardan olan Foxconn, yine iPhone 7 üretimi için de öncelikli firmalardan olacak. Öte yandan, yine kaydedilen bilgilere göre Foxconn’a ek olarak Pegatron üretici ismi de, iPhone 7 üretiminde yer alacak.

Apple’ın bu iki firma ile yaklaşık 80 milyon adet iPhone 7 üretimine başlamış olması, satışların öngörüsünün yüksek olduğu anlamına geliyor. Zira Ekim ayında satışa çıkacak iPhone 7 için ilk partinin bu derece yüksek olması, Apple’ın iPhone 7 satışlarına güvendiği anlamına geliyor.

Aslında bu konuda Tim Cook, daha önceki röportajlarında iPhone 7 ile çok önemli yenilikleri sunacaklarını ve kullanıcıların bu özellikleri seveceğini belirtmişti. Bu açıklamayla Apple, dolaylı yoldan iPhone 7 satışlarının yüksek olacağını düşündükleri belirtmiş oldu.

 

>> iPhone 7 satışlarının nasıl olacağı ile ilgili siz ne düşünüyorsunuz?

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here