Apple Yenilenebilir Enerji

Apple dünyanın çeşitli bölgelerine farklı konular ile ilgili yatırımlar yapmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de açıklanan bilgilere göre bu defa temiz enerji konusunda Çin’e tam 300 milyon dolar değerinde yatırım yapılacak.

Bu yatırım ile birlikte tam 1 milyon eve enerji sağlanabileceği dile getiriliyor.

Apple tarafından Çin Temiz Enerji Fonu olarak isimlendirilen proje kapsamında yenilikler gelmeye devam ediyor. Doğrudan doğruya Apple tarafından yapılan açıklamalara göre 10 farklı tedarikçi ile birlikte, önümüzde 4 yılda toplamda 300 milyon dolar değerinde temiz enerji yatırımı yapılacak.

Toplamda 1 gigawatt yenilenebilir enerji amacını taşıyan bu yeni yatırım süreci, 1 milyon eve enerji sağlamaya yetecek gibi görünüyor. En azından şu anda yapılan analizlerin sonuçları bunu gösteriyor. Bununla birlikte bu yatırım sürecini, DWS Grup yönetecek.

2020 yılına kadar toplamda 4 gigawatt yenilenebilir enerji üretimi yapmayı hedefleyen Apple, kendisi ile beraber projede yer alan destekçiler ile birlikte önemli sonuçlar alacak gibi görünüyor. Bilindiği gibi Çin’in en büyük problemleri arasında, hava kirliliği yer alıyor ve ülkenin belirli bölümlerinde bu problem, çok yüksek seviyelere ulaşıyor.

Bununla beraber nüfusu 1.5 milyar barajına ulaşan ülkenin enerji ihtiyacı da artmaya devam ederken, tek çözüm yolu güneş enerjisi ve rüzgar enerjisi gibi yenilenebilir temiz enerji kaynakları gibi görünüyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here