Apple Yeni MacBook Pro Isınma Sorununu Kabul Etti, Özür Diledi!

Yeni 15-inç MacBook Pro Isınma Sorunu

Kısa bir süre önce duyurulan yeni 2018 15-inç MacBook Pro modelinin i9 işlemcili versiyonunda olduğu ortaya çıkan ısınma sorunu ile ilgili en sonunda Apple tarafından resmi açıklama geldi. Apple tarafından açıklama ile birlikte böyle bir sorunun olduğu da resmi olarak ortaya çıkmış oldu.

15-inç MacBook Pro’nun ısınma sorunu kabul edildi, güncelleme geliyor!

Kısa bir süre önce Apple, yaptığı resmi açıklama ile birlikte Intel i9 işlemcili modellerde olduğu kullanıcılar tarafından belirtilen aşırı ısınma ya da termal throttling sorununa son noktayı koymuş oldu.

Yapılan açıklamaya ile birlikte böyle bir sorun olduğu kabul edilmiş oldu. Dahası nedeni ile ilgili önemli açıklamalar yapıldı. Açıklanan bilgilere göre firmware kapsamında eksik kalan bir dijital anahtar, termal yönetim sisteminde çeşitli sorunlar meydana getiriyor.

Yeni 15-inç MacBook Pro Isınma Sorunu

8. nesil Intel Core i9 işlemcisini taşıyan modellerde görülen aşırı ısınma sorununun sebebinin temel nedeni de aslında sistemin fan kontrollerini dijital kod eksikliğinden dolayı doğru bir şekilde yapamaması olarak açıklanıyor.

Soğutma sisteminin beklendiği gibi çalışmaması da işlemcinin saat hızının daha düşük bir şekilde çalıştırılmasına vesile oluyor.

Bugün yayınlanacak olan yeni macOS High Sierra 10.13.6 ek güncelleme sürümü ile birlikte bu sorunun ortadan kaldırılacağı ve throttling konusundaki endişelerin son bulacağı açıklaması yapıldı.

Yaşanan bu sorundan dolayı kullanıcılardan özür dilediğini de açıklamasına ekleyen Apple, en azından şimdilik konuyu kapatmış gibi görünüyor. Yeni 2018 MacBook Pro modelleri hakkında önemli bilgileri daha önce haberimizde aktarmıştık. En büyük artılar arasında 32GB’a kadar artırılan RAM, 4 TB’a kadar SSD seçeneği ve 8. nesil Intel Core işlemci seçenekleri yer alıyordu.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here