Apple, Yapay Zeka Araştırma Ekibine Katıldı!

Apple, aralarında Google, Amazon, Microsoft, Facebook ve IBM gibi dev isimlerin bulunduğu yapay zeka araştırma grubuna katıldı. İşte detaylar!

yapay zeka

Günümüzün en çok yatırım alan ve gelişim sürecine ivme kazandırılan teknoloji ve bilim alanı arasında, hiç şüphesiz yapay zeka yer alıyor. Birçok dev teknoloji şirketi, bu konuda kar amacı gütmeyen çalışmalar da sağlıyor. Bu durumun en net örneği de Partnership on AI olarak biliniyor. Nitekim Apple’da, Partnership on AI ismi ile kurulan yapay zeka araştırma ve geliştirme grubu kapsamında yer almaya başladı.

Apple, Partnership on AI grubuna katıldı!

Partnership on AI

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz sene kurulan Partnership on AI isimli yapay zeka araştırma ve geliştirme grubu kapsamında; Google, Microsoft, IBM, Amazon ve Facebook gibi dev isimler de yer almıştı. Şimdi de söz konusu bu yapay zeka araştırma ekibine, Apple da ismini yazıdırmış oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse bahsi geçen bu grup, kar amacı gütmeyen bir vizyona sahip. Finansal açıdan da Apple, gruba desteğini çift yönlü olarak sağlamaya başlayacak.

Kaynakhttp://www.theverge.com/2017/1/27/14411810/apple-joins-partnership-for-ai
Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra Yeditepe Üniversitesi'nde İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.