Haber Tekno Sosyal Medya

Apple, Yapay Zeka Araştırma Ekibine Katıldı!

yapay zeka

Bilim Haberleri

Apple, Yapay Zeka Araştırma Ekibine Katıldı!

Apple, aralarında Google, Amazon, Microsoft, Facebook ve IBM gibi dev isimlerin bulunduğu yapay zeka araştırma grubuna katıldı. İşte detaylar!

Günümüzün en çok yatırım alan ve gelişim sürecine ivme kazandırılan teknoloji ve bilim alanı arasında, hiç şüphesiz yapay zeka yer alıyor. Birçok dev teknoloji şirketi, bu konuda kar amacı gütmeyen çalışmalar da sağlıyor. Bu durumun en net örneği de Partnership on AI olarak biliniyor. Nitekim Apple’da, Partnership on AI ismi ile kurulan yapay zeka araştırma ve geliştirme grubu kapsamında yer almaya başladı.

Apple, Partnership on AI grubuna katıldı!

Partnership on AI

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz sene kurulan Partnership on AI isimli yapay zeka araştırma ve geliştirme grubu kapsamında; Google, Microsoft, IBM, Amazon ve Facebook gibi dev isimler de yer almıştı. Şimdi de söz konusu bu yapay zeka araştırma ekibine, Apple da ismini yazıdırmış oldu.

Son olarak belirtmek gerekirse bahsi geçen bu grup, kar amacı gütmeyen bir vizyona sahip. Finansal açıdan da Apple, gruba desteğini çift yönlü olarak sağlamaya başlayacak.

Haberi Okumaya Devam Et
Reklam
Bunlara da bakabilirsiniz:
Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Bilim Haberleri

Üste çık