Apple Watch Series 2 Duyuruldu!

Apple, resmi olarak yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 2'yi duyurdu. İşte Apple Watch Series 2 özellikleri ve tüm detayları!

apple watch series 2

Apple, yeni akıllı saat modeli olan Apple Watch Series 2‘yi duyurdu. Peki, Apple Watch Series 2 özellikleri nasıl? İşte Apple Watch Series 2 özellikleri ve tüm detayları!

Apple Watch Series 2 özellikleri!

Apple, düzenlediği özel etkinlik kapsamında yeni akıllı saat modeli Apple Watch Series 2’yi duyurdu. Apple Watch Series 2 özellikleri ise, birçok farklı alandaki geliştirmeleri ile ilk Apple Watch’tan ayrılıyor.

Buna göre yeni Apple Watch Series 2 özellikleri arasında ilk olarak, yeni geliştirilen S2 isimli yonga seti yer alıyor. Açıklanan bilgilere göre çift çekirdekli yen, Apple Watch Series 2 S2 yonga seti, ilk Apple Watch modeline göre %50 daha hızlı.

Grafik tarafında ise Apple Watch Series 2 modeli S2 yonga seti ile ilk Apple Watch’tan 2 kat daha hızlı grafik birimine sahip.

Bunlarla birlikte yeni Apple Watch Series 2 ekranı, önceki modele göre 2 kat daha fazla parlaklık sunabiliyor.

apple watch series 2

Tasarım noktasında Apple Watch Series 2, ilk Apple Watch modeli ile aynı tasarımı taşıyor.

Apple Watch Series 2 su geçirmez özelliği ile geliyor!

Bir diğer dikkat çeken nokta ise yeni Apple Watch Series 2 modelinin, 50 metreye kadar su geçirmez özelliğine sahip olması.

apple watch series 2

Apple tarafından yapılan açıklamaya göre, Apple Watch Series 2 su geçirmezlik özelliği çok ciddi testlerden geçmiş.

Apple Watch Series 2 dahili GPS özelliğine sahip!

Son olarak belirtmek gerekirse yeni Apple Watch Series 2 modeli, dahili GPS özelliğine sahip olacak. Böylece yeni Apple Watch Series 2, GPS gereksinimleri için iPhone’a bağlı olma gereksinimi duymayacak.

Apple Watch Series 2 seramik materyal ile geliyor!

Paslanmaz çelikten 2 kat daha sağlam olduğu iddiası ile duyurulan yeni Apple Watch Series 2 seramik modeli, beyaz rengi ile kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Apple Watch Series 2 16 Eylül 2016’ta çıkış tapacak.

Son olarak belirtmek gerekirse Apple, ilk Apple Watch modelinin ismini Apple Watch Series 1 olarak değiştirdi ve Apple Watch Series 2‘de ki çift çekirdekli S2 yonga setini, Apple Watch Series 1 ile satmaya devam edecek.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.