Apple Watch, Samsung İmzalı İşlemcileri Taşıyor

Apple’ ın Apple Watch için tasarladığı S1 isimli çip seti içerisinde yer alan komponentlerin detayları, Apple Watch’ ın parçalanması ardından daha öncede RAM noktasında belirlenmişti. Özellikle Apple’ ın birçok tedarik haberleri ile anılması, son kullanımlarında da mercek altına alınır hale geldi. Son olarak S1 çip setinin içerisinde yer alan APL0778 isimli işlemini 28 nm üretim bandı ile Samsung imzası taşıdığı belirlendi.

Özellikle son dönemde Apple’ ın gelecek nesil iPhone modeli için kullanacağı A9 işlemcileri için üretim sürecini TSMC yerine büyük oranda 14 nm üretim bandına düşmüş olan Samsung tarafına kaydıracağı belirtiliyor. Apple Watch için tasarlanan APL0778 isimli çipinin de Samsung imzası taşıyor olması bu öngörüyü güçlendiriyor.

Apple Watch, Samsung İmzalı İşlemcileri Taşıyor -habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri

APL0778 hakkında belirtilen detaylar ise 28 nm üretim bandından çıkan çipin, iPhone 5S modelinde ki çipin deyim yerindeyse küçültülmüş hali olduğu söyleniyor. Zira teknik detaylar noktasında benzer temelleri içerdiği de yine söylenenler arasında.

Gelen yorumlar Apple Watch için kullanılan S1 isimli çip setinin, bir akıllı saat için kullanılan küçültülmüş komponentlerin beklentileri altında yer aldığı yönünde şekilleniyor. Öyle görünüyor ki Apple, ilk akıllı saat modelinde teknolojik altyapı noktasında çokta iddialı davranarak, ilk adım için risk almamayı tercih etmiş. Zira sahip olduğu teknoloji ile Apple Watch, günümüzün son üretim tekniklerini her yönüyle taşımıyor.

Yorumlar

Please enter your comment!
Please enter your name here