Haber Tekno Sosyal Medya

Apple Watch, Samsung İmzalı İşlemcileri Taşıyor

Haberler

Apple Watch, Samsung İmzalı İşlemcileri Taşıyor

Apple’ ın Apple Watch için tasarladığı S1 isimli çip seti içerisinde yer alan komponentlerin detayları, Apple Watch’ ın parçalanması ardından daha öncede RAM noktasında belirlenmişti. Özellikle Apple’ ın birçok tedarik haberleri ile anılması, son kullanımlarında da mercek altına alınır hale geldi. Son olarak S1 çip setinin içerisinde yer alan APL0778 isimli işlemini 28 nm üretim bandı ile Samsung imzası taşıdığı belirlendi.

Özellikle son dönemde Apple’ ın gelecek nesil iPhone modeli için kullanacağı A9 işlemcileri için üretim sürecini TSMC yerine büyük oranda 14 nm üretim bandına düşmüş olan Samsung tarafına kaydıracağı belirtiliyor. Apple Watch için tasarlanan APL0778 isimli çipinin de Samsung imzası taşıyor olması bu öngörüyü güçlendiriyor.

Apple Watch, Samsung İmzalı İşlemcileri Taşıyor -habertekno.com - habertekno - güncel teknoloji haberleri

APL0778 hakkında belirtilen detaylar ise 28 nm üretim bandından çıkan çipin, iPhone 5S modelinde ki çipin deyim yerindeyse küçültülmüş hali olduğu söyleniyor. Zira teknik detaylar noktasında benzer temelleri içerdiği de yine söylenenler arasında.

Gelen yorumlar Apple Watch için kullanılan S1 isimli çip setinin, bir akıllı saat için kullanılan küçültülmüş komponentlerin beklentileri altında yer aldığı yönünde şekilleniyor. Öyle görünüyor ki Apple, ilk akıllı saat modelinde teknolojik altyapı noktasında çokta iddialı davranarak, ilk adım için risk almamayı tercih etmiş. Zira sahip olduğu teknoloji ile Apple Watch, günümüzün son üretim tekniklerini her yönüyle taşımıyor.

Haber Yorumları

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Daha Fazla Haberler

En Son Haberler

En Çok Radyasyon Yayan Telefonlar

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

En Çok Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu!

Yazar: 17 Şubat 2018
torrent
Nokia 7 Plus

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Nokia 7 Plus Çalışır Durumda Görüntülendi!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S9 3D Emoji

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Galaxy S9 3D Emoji (Animoji) Özelliği Videoda!

Yazar: 16 Şubat 2018
Galaxy S10 konsept

Akıllı Telefon Haberleri ve İncelemeleri

Snapdragon 855’li Galaxy S10, İlk 7nm İşlemcili Telefon Olacak!

Yazar: 15 Şubat 2018

Popüler Haberler

Üste çık