Apple Watch Özelliği iPhone’a Gelebilir!

Yeni ortaya çıkan görsellere göre Apple Watch Digital Crown özelliği, iPhone tarafına da gelebilir. İşte iPhone Digital Crown özelliğiyle ilgili detaylar!

iPhone Digital Crown patenti

Bilindiği gibi Apple, akıllı saat modeli Apple Watch ile birlikte, klasik saatlerdeki gibi Digital Crown sistemini kullanmayı tercih etmişti. Yeni gelen bilgilere göre ise Apple, öyle görünüyor ki Apple Watch Digital Crown özelliğini, iPhone tarafına da taşıyabilir.

Apple Watch Digital Crown özelliği

Apple Watch Digital Crown, iPhone’a da gelebilir!

Hatırlatmak gerekirse, 2016 yılı içerisinde Apple’ın Apple Watch Digital Crown sistemini, akıllı telefon tarafına da taşıyan bir patent aldığını ilişkin bilgiler gün yüzüne çıkmıştı. Şimdi de söz konusu bu iPad-iPhone Digital Crown patenti ile ilgili görseller ortaya çıktı.

iPhone Digital Crown

Ortaya çıkan Apple patentinin görsellerinde, Apple Watch Digital Crown özelliğinin hem iPhone hem de iPad ile kullanılmasına ilişkin yönergelerin detayları resmediliyor.  3D görseller üzerindeki kullanım detaylarına da dikkat çekilen patent görsellerinde, doğrudan isim olarak geçmese de iPhone ve iPad kullanım alışkanlıklarına yönelik atıflar dikkat çekiyor.
iPhone Digital Crown

Her ne kadar Apple, Apple Watch Digital Crown özelliğinin büyük ekranlı cihazlarda da kullanımı ile ilgili böyle bir patent almış olsa da, Apple’ın dikkat çeken birçok patentinin bulunduğunu ve bu patentlerin uzun süre sonra bile kullanılmadığı hesaba katıldığında, iPhone 8 için böyle bir özelliğin kullanılması pek olası görülmüyor.

Paylaş
Eren Ertem

1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır.

Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.