Apple Watch Ön Siparişlerinin Yüzde 12’lik Kısmı Teslim Edildi!

Uzun süre ön sipariş aşamasında kalan ve geçtiğimiz günlerde kademeli olarak sevkiyatına başlanan Apple Watch modelleri, hafta sonu ardından toplam ön siparişlerin %22’ lik kısmı kullanıcılara iletildi.

Apple Watch Ön Siparişlerinin Yüzde 12’ lik Kısmı Teslim Edildi! - apple watch - habertekno.com - habertekno - apple haberleri (1)

Slice Intelligence isimli şirketin raporlarına göre yaklaşık 1,7 milyon ön sipariş alan Apple Watch modellerinin 376 binlik kısmı, Apple’ ın ilk dalga sevkiyatı ile kullanıcılara gönderildi. Raporda aktarılan öngörü ise ikinci dalga sevkiyatla beraber 547 bin Apple Watch, yine kullanıcılarına doğru yola çıkmış olacak. Ancak aynı zamanda kullanıcıların sipariş verdikleri farklı kordonlarla ilgili bir bilgi yer almamakta.

Üretim konusunda taleplere neredeyse yetişemeyen Apple, 27 Nisan ve 11 Haziran 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek sevkiyatlar ile 2 milyona yakın ön siparişi tamamlamış olacak. Ancak hâlihazırda sipariş alımlarının devam ettiği düşünüldüğünde, siparişlerin aksaklığa uğrama ihtimalinin ise yüksek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Ayrıca söz konusu istatistiki bilgilerinin Amerika sınırları için geçerli olduğunuda söylemekte fayda var.

Paylaş
Eren Ertem
1997 yılında, Commodore 64 klavyesi ile tanıştığı teknoloji dünyasında yoluna, TED kolejinden sonra İngilizce eğitimli Elektrik-Elektronik Mühendisi olarak devam ediyor. Birçok farklı basılı ve elektronik yayıncılık sektöründe çalışmış olan Eren Ertem, C programlama dili, Java programlama dili ve elektronik yayıncılık editörlüğü ile ilgili eğitim setleri hazırlamıştır. Popüler Bilim üzerine araştırmalarına ve yazılarına editör olarak devam ederken, öte yandan da 1947 Roswell konusu ile ilgili araştırma kitabını ve Alacaklı romanını yazıyor.